Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.10.2017

jasno
Ponoči se bo od zahod zjasnilo in zjutraj bo povsod pretežno jasno. Predvsem v severni in vzhodni Sloveniji bo pihal okrepljen severni veter. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, v zatišnih legah okoli 0 stopinj C.
2°C | 20°C
sreda, 25.10.2017
4°C | 20°C
četrtek, 26.10.2017
5°C | 20°C
petek, 27.10.2017
7°C | 19°C
Opozorila
Ponedeljek, 23.10.2017 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
2°C
20°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

Občina Kobarid od Stanovanjskega sklada RS ......


OBVESTILA

| |
14.04.2014      17:00
A A

Občina Kobarid od Stanovanjskega sklada RS pridobila šest neprofitnih stanovanjDeli:

Na Občino Kobarid so se mnogi občani obračali s prošnjo o možnosti najema neprofitnih stanovanj na kobariškem. Ob vseh prošnjah občanov in veliki želji po najemu neprofitnih stanovanj ter obenem informaciji o praznih stanovanjih na Milanovi ulici 9,  se je županja Občine Kobarid obrnila na Stanovanjski sklad Republike Slovenije.

Ta je na podlagi zakonodaje o popotresni obnovi objektov in spodbujanju razvoja v Posočju, ki ga je leta 1998 prizadel potres, z namenskimi sredstvi zgradil 21 namenskih (varovanih) stanovanj v omenjeni stanovanjski stavbi. 

 

Nekatera od teh stanovanj so danes oddana, druga pa še vedno prosta, kar se je županji zdelo nesprejemljivo, saj je veliko občanov, ki takšno stanovanje potrebuje. Zato je problem oziroma prošnjo občanov predstavila direktorju Stanovanjskega sklada RS dr. Žigu Andoljšku, ki je skupaj s svojo ekipo poiskal možnost o spremembi namembnosti šestih enosobnih stanovanj in v preteklem tednu občino obvestil o razpolagalni pravici na šestih praznih stanovanjih v stavbi na Milanovi ulici 9 v Kobaridu.

 

Tako se bodo, na podlagi sprejetega sklepa Stanovanjskega sklada RS, namenska (varovana) najemna stanovanja oddala v neprofitni najem občanom občine Kobarid na način in po postopku, kot je določeno z veljavno stanovanjsko zakonodajo pri čemer pa stanovanja ohranjajo svojo namenskost.


Občina Kobarid bo v petek, 18. aprila 2014, objavila Razpis za vseh šest neprofitnih stanovanj in po končanem zbiranju vlog izdala Odločbe o dodelitvi. Novi najemnik bo najemno pogodbo podpisal s Stanovanjskim skladom RS oziroma s pooblaščencem Grad d.o.o. Tolmin.


Razpis bo objavljen na spletni strani Občine Kobarid, www.kobarid.si.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kobarid!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.