Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 26.06.2017

jasno
Zvečer bodo še krajevne nevihte, ponoči se bo vreme povsod umirilo in do jutra se bo zjasnilo. Po nekaterih nižinah bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 11 do 17, ob morju 19 stopinj C.
15°C | 32°C
torek, 27.06.2017
17°C | 31°C
sreda, 28.06.2017
19°C | 29°C
četrtek, 29.06.2017
17°C | 25°C
Opozorila
Nedelja, 25.6.2017 ob 18h
Zvečer bodo predvsem v jugovzhodni Sloveniji še možne krajevno močnejše nevihte z nalivi in sunki vetra.
15°C
32°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

Občina Kobarid od Stanovanjskega sklada RS ......


OBVESTILA

| |
14.04.2014      17:00
A A

Občina Kobarid od Stanovanjskega sklada RS pridobila šest neprofitnih stanovanjDeli:

Na Občino Kobarid so se mnogi občani obračali s prošnjo o možnosti najema neprofitnih stanovanj na kobariškem. Ob vseh prošnjah občanov in veliki želji po najemu neprofitnih stanovanj ter obenem informaciji o praznih stanovanjih na Milanovi ulici 9,  se je županja Občine Kobarid obrnila na Stanovanjski sklad Republike Slovenije.

Ta je na podlagi zakonodaje o popotresni obnovi objektov in spodbujanju razvoja v Posočju, ki ga je leta 1998 prizadel potres, z namenskimi sredstvi zgradil 21 namenskih (varovanih) stanovanj v omenjeni stanovanjski stavbi. 

 

Nekatera od teh stanovanj so danes oddana, druga pa še vedno prosta, kar se je županji zdelo nesprejemljivo, saj je veliko občanov, ki takšno stanovanje potrebuje. Zato je problem oziroma prošnjo občanov predstavila direktorju Stanovanjskega sklada RS dr. Žigu Andoljšku, ki je skupaj s svojo ekipo poiskal možnost o spremembi namembnosti šestih enosobnih stanovanj in v preteklem tednu občino obvestil o razpolagalni pravici na šestih praznih stanovanjih v stavbi na Milanovi ulici 9 v Kobaridu.

 

Tako se bodo, na podlagi sprejetega sklepa Stanovanjskega sklada RS, namenska (varovana) najemna stanovanja oddala v neprofitni najem občanom občine Kobarid na način in po postopku, kot je določeno z veljavno stanovanjsko zakonodajo pri čemer pa stanovanja ohranjajo svojo namenskost.


Občina Kobarid bo v petek, 18. aprila 2014, objavila Razpis za vseh šest neprofitnih stanovanj in po končanem zbiranju vlog izdala Odločbe o dodelitvi. Novi najemnik bo najemno pogodbo podpisal s Stanovanjskim skladom RS oziroma s pooblaščencem Grad d.o.o. Tolmin.


Razpis bo objavljen na spletni strani Občine Kobarid, www.kobarid.si.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kobarid!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 25 26 27 28 29 30 1 2 3 4
01.07. - 02.07.2017 | Družabni dogodki
Praznovanje praznika sv. Petra
25.06.2017 | Kultura
Večer pravljic "Pravca za Nježno"
28.06.2017 | Ostalo
Dogodek ob 26.letnici zavzetja "MMP Robič", 28. junij 1991
01.07. - 02.07.2017 | Družabni dogodki
Praznovanje praznika sv. Petra

Bodite prvi pri oddaji mnenja.