Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 22.09.2018

oblačno
Zvečer bo pretežno jasno, ponoči pa se bo postopno pooblačilo. Zjutraj bo v severnih in ponekod v zahodnih krajih začelo deževati, sprva bo lahko kje tudi zagrmelo. Jutranje temperature bodo od 12 do 17, na Primorskem od 17 do okoli 20 °C.
18°C | 23°C
nedelja, 23.09.2018
10°C | 25°C
ponedeljek, 24.09.2018
16°C | 23°C
torek, 25.09.2018
7°C | 18°C
Opozorila
Petek, 21.9.2018 ob 18h
Jutri dopoldne bodo predvsem na Gorenjskem, severnem Primorskem in deloma v osrednji Sloveniji možni krajevni nalivi, zaradi katerih pričakujemo močnejši porast hudourniških vodotokov.
18°C
23°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

Kobarid bo zasvetil v modrem


OBVESTILA

| |
27.03.2018      18:12
A A

Kobarid bo zasvetil v modremDeli:

Občina Kobarid se je odzvala na pobudo Zveze NVO za avtizem Slovenije in ob Svetovnem dnevu zavedanja avtizma, 2. aprila, bo z modro svetlobo osvetlila stavbo Občine Kobarid v centru kraja. 

V Sloveniji »Zasvetl v modrem« postaja že tradicionalni dogodek, saj se pozivu vsako leto odzove vedno več občin. Letos se je Ljubljani, Celju, Žalcu, Novi Gorici, Mariboru, Kopru, Piranu, Divači, Škofji Loki, Tržiču, Bovcu, Postojni, Kamniku, Brdom,... pridružil tudi Kobarid. 

 

»Zasvetl v modrem« se Slovenija enakopravno pridružuje gradnji zavedanja pravic oseb z avtizmom za dostojno življenje in enake možnosti za sobivanje v družbi, kot to počno tudi drugod po svetu, ko se v modro odenejo Empire State Building v New Yorku, Willis Tower v Chicagu, CN Tower v Torontu, Kingdom Tower v Savdski Arabiji, Sydneyska opera v Avstraliji , Niagarski slapovi v Kanadi in mnogi drugi.

 

Osebe z avtizmom potrebujejo veliko razumevanja, podpore in spremenjene obravnave drugačnosti, da lahko aktivno družbeno participirajo. V naši družbi so jim te pravice velikokrat kršene. Osebe z avtizmom pa predstavljajo za družbo tudi velik potencial, saj znajo biti zelo kreativne, kar že prepoznavajo v nekaterih vodilnih svetovnih podjetjih v tujini pa tudi pri nas.

 

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kobarid!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.