Logo MojaObčina.si

Kobarid

DANES
21°C
2°C
JUTRI
24°C
4°C
Deli
4172

Izgradnja centra za mikrodaljinsko ogrevanje na lesno biomaso v Kobaridu

V teku je ena večjih naložb Občine Kobarid, izgradnja centra za mikrodaljinsko ogrevanje na lesno biomaso. Dela potekajo po planu in bodo zaključena do predvidoma do začetka kurilne sezone.

V Kobaridu se je začela izgradnja centra za mikrodaljinsko ogrevanje na lesno biomaso. Gre za moderen in energetsko učinkovit način ogrevanja ter priprave tople vode. Ocenjena vrednost naložbe znaša okoli 320 tisoč evrov in vključuje izgradnjo kotlovnice na lesno biomaso, moči 300 kW, ter izgradnjo 291 metrov toplovoda. Občina Kobarid je del nepovratnih sredstev za njeno izvedbo pridobila na razpisu v okviru Operativnega programa Evropske kohezijske politike za obdobje 2014–2020.


Center se nahaja v neposredni bližini telovadnice od kjer je izpeljan toplovod do osnovne šole, vrtca z glasbeno šolo in Doma Andreja Manfrede. Odjemalci toplote bodo tako javne stavbe, ki se trenutno ogrevajo na utekočinjen naftni plin iz skupnega plinohrama. 


Dela potekajo po planu in predvideva se, da bo investicija zaključena do začetka letošnje kurilne sezone.Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi