Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 27.09.2018

jasno
Zvečer in ponoči bo pretežno jasno, ponekod po kotlinah in dolinah bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od -1 do 4, ob morju okoli 8 °C.
4°C | 25°C
petek, 28.09.2018
8°C | 28°C
sobota, 29.09.2018
14°C | 21°C
nedelja, 30.09.2018
4°C | 19°C
Opozorila
Sreda, 26.9.2018 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
25°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

»EU projekt, moj projekt«


DOGODKI

| |
16.09.2015      8:10
A A

»EU projekt, moj projekt«


Med izbranimi 32 projekti je tudi čezmejni projekt Pot miru/Via di pace. V soboto, 19. septembra, vabljeni na voden pohod po muzeju na prostem Kolovrat, kosilo iz vojaškega kotla in obisk Informacijskega centra Poti miru v Kobaridu.


Deli:

Služba vlade RS za razvoj in evropsko kohezijsko politiko organizira 18. in 19. septembra 2015  niz dogodkov z naslovom »EU projekt, moj projekt«. Gre za dneve odprtih vrat projektov, ki so bili sofinancirani z evropskimi sredstvi v obdobju 2007-2013. Vsi dogodki, ki ponujajo najrazličnejše aktivnosti, so brezplačni, namenjeni pa so vsem starostnim skupinam. Več o vseh dogodkih in namenu projekta si lahko preberete na http://www.eu-skladi.si/portal/aktualno/dogodki/eu-projekt-moj-projekt.

 

Med izbranimi 32 projekti je tudi čezmejni projekt Pot miru/Via di pace.


V soboto, 19. septembra, vas tako vabimo na voden pohod po muzeju na prostem Kolovrat, kosilo iz vojaškega kotla in obisk Informacijskega centra Poti miru v Kobaridu.

 

Program:

10.00: Zbor na čezmejnem muzeju na prostem Kolovrat.

10.30 do 12.00: Voden pohod z vodnikom po muzeju na prostem, kjer so kaverne, poveljniška in opazovalna mesta, topniški položaji, mreža strelskih jarkov iz obdobja soške fronte. Poleg spoznavanja soške fronte in na sploh življenja ob nekdanji meji, boste lahko uživali v izjemnem razgledu na Julijske Alpe, dolino Soče, Benečijo in furlansko nižino.

12.15 do 13.30: Kosilo iz vojaškega kotla na Kolovratu (pripravi Turistična kmetija Jelenov breg pod Matajurjem).

13.30 do 14.00: Vožnja po grebenski cesti, skozi Livek proti Kobaridu.

14.00 do 16.00: Obisk Informacijskega centra Pot miru: ogled interaktivne razstave o Poti miru z ogledom kratkega filma o Poti miru in Kolovratu, poslušanje vojaških pesmi, simulator letenja, razstava »1915 - Ženske v zaledju soške fronte«. Možen je tudi obisk Kobariškega muzeja.

 

Vabljeni, da se nam pridružite na celodnevnem spoznavanju dediščine soške fronte in Poti miru. Dogodek je za obiskovalce brezplačen.

 

Ekipa Fundacije Poti miru v Posočju
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kobarid!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.