Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 20.09.2018

jasno
Danes bo povečini sončno, zjutraj bo po nekaterih kotlinah in dolinah megla. Popoldne v hribovitem svetu ni povsem izključena kakšna kratkotrajna ploha ali nevihta. V Vipavski dolini in na Krasu bo prehodno pihala šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 24 do 28, na Primorskem do 30 °C.
16°C | 31°C
petek, 19.09.2018
15°C | 30°C
sobota, 21.09.2018
14°C | 30°C
nedelja, 22.09.2018
18°C | 25°C
ponedeljek, 23.09.2018
13°C | 26°C
Opozorila
Četrtek, 20.9.2018 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
16°C
31°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila Dogodki

27 let Kobariškega muzeja


DOGODKI

| |
22.10.2017      15:35
A A

27 let Kobariškega muzejaSlavnostna beseda je pripadala tržaškemu novinarju in publicistu Paolu Rumizu.
Slavnostna beseda je pripadala tržaškemu novinarju in publicistu Paolu Rumizu.
Deli:

Kobariški muzej je v soboto, 21. oktobra, praznoval svoj 27. rojstni dan. Zbrane je uvodoma pozdravil in ekipi Kobariškega muzeja za uspešno delo čestital župan Občine Kobarid Robert Kavčič. 

 

Slavnostna beseda je pripadala tržaškemu novinarju in publicistu Paolu Rumizu, ki je poudaril, da mora moderne Evropejce prav spomin na krutosti vojne odvračati od skušnjave, da bi ob aktualnih napetostih zanetili podoben spopad, kot se je zgodil pred stoletjem. Vloga institucij, kot je Kobariški muzej, je pri tem neprecenljiva, saj se ljudje v njem lahko srečajo z zgodbami posameznikov iz tistih dni in ob njih podoživijo njihovo trpljenje, kar pa sproži tudi nov razmislek o miru.

 

Na Dnevu muzeja je bila odprta tudi razstava avtorja Željka Cimpriča Kobarid - Caporetto - Karfreit 1917, ki so si jo ogledali tudi obiskovalci dogodka. Na isti dan so v prostorih Fundacije Pot miru odprli razstavo Muzeja novejše zgodovine Slovenije »Kaj čudežnega je v vojni?«

 

 

Foto: Maša Klavora

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kobarid!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.