Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.10.2017

oblačno
Danes bo na zahodu zmerno do pretežno oblačno, ponekod lahko rosi. Drugod bo dokaj sončno z nekaj zmerne oblačnosti. Pihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 22 stopinj C.
9°C | 17°C
nedelja, 22.10.2017
14°C | 17°C
ponedeljek, 23.10.2017
8°C | 17°C
torek, 24.10.2017
4°C | 20°C
sreda, 25.10.2017
4°C | 19°C
Opozorila
Sobota, 21.10.2017 ob 10h
Dodatnega opozorila ni.
9°C
17°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

Christopher Clark v Kobaridu


OBVESTILA

| |
25.11.2015      8:14
A A

Christopher Clark v KobariduDeli:

25. oktobra sta območje nekdanjega bojišča soške fronte obiskala novinarka Radia BBC in svetovno znani pisec, avtor knjige »Mesečniki«, zgodovinar Christopher Clark. Kobarid sta si izbrala za pripoved o gorskem bojevanju v 1. svetovni vojni in jo bosta vključila v niz petih oddaj, namenjenih obeleževanju 100-letnic zgodovinskih dogodkov. Pomenila bo izjemno turistično promocijo našega kraja.

Snemanje je potekalo v Kobariškem muzeju, v Ustanovi Fundacija Poti miru v Posočju, na kostnici, ob Soči in na Kolovratu. Christopher Clark je delovanju obeh ustanov namenil najvišje ocene, svoje vtise pa strnil v besede, da je vojna ta planinski raj za več kot dve leti spremenila v pekel. Danes se mu ti kraji zdijo ponovno rajsko lepi.

Željko Cimprič
Kobariški muzej


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kobarid!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.