Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 21.11.2017

delno oblačno
Ponoči bo deloma jasno, po nekaterih nižinah bo nastala megla. Ponekod bo zapihal jugozahodni veter. Najnižje jutranje temperature bodo od -3 do 2, v alpskih dolinah do -5, ob morju okoli 6 °C.
0°C | 13°C
sreda, 22.11.2017
4°C | 14°C
četrtek, 23.11.2017
7°C | 13°C
petek, 24.11.2017
5°C | 15°C
sobota, 25.11.2017
6°C | 12°C
Opozorila
Ponedeljek, 20.11.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
0°C
13°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske Občinski svet

9. redna seja Občinskega sveta Občine Kobarid...


OBČINSKI SVET

| |
24.10.2015      8:20
A A

9. redna seja Občinskega sveta Občine Kobarid9. redna seja Občinskega sveta Občine Kobarid. Foto: Nataša Hvala Ivančič
9. redna seja Občinskega sveta Občine Kobarid. Foto: Nataša Hvala Ivančič
Deli:
V četrtek, 22. oktobra 2015, je potekala 9. redna seja Občinskega sveta Občine Kobarid. Občinski svetniki so obravnanali predlog drugega rebalansa Proračuna Občine Kobarid za leto 2015 in ga potrdili ter s tem omogočili nadajevanje realizacije zastavljenih ciljev tega leta.

V nadaljevanju so obravnavali Odlok o spremembah Odloka o ustanovitvi javnega zavoda Knjižnica Cirila Kosmača Tolmin. Spremembe odloka so potrebne zaradi neskladnosti odloka s trenutno veljavno zakonodajo. Občinski svetniki so, po predstavitvi vseh sprememb s strani direktorice knjižnice gospe Jožice Štendler, sprejeli odlok s spremembami in predlogi statutarno pravne komisije in občinske uprave Občine Kobarid v prvem branju. Odlok o spremembah Odloka o ustanovitvi javnega zavoda Knjižnica Cirila Kosmača Tolmin obravnavajo vse tri ustanoviteljice, Občina Kobarid, Bovec in Tolmin. 

Zaradi prejete odstopne izjave Ivana Ručne, člana Odbora za turizem in šport in Bruna Grosarja, člana Nadzornega odbora Občine Kobarid je Občina Kobarid objavila javni poziv za zbiranje predlogov kandidatov. Občinski svet Občine Kobarid je na 9. seji sprejel sklep o prenehanju mandata omenjenima članoma ter imenoval nova člana in sicer Vanesso Marcola za članico Odbora za turizem in šport ter Darka Gregorčiča za člana Nadzornega odbora Občine Kobarid.

Javni zavod Triglavski narodni park je Občino Kobarid zaprosil za imenovanje novega predstavnika iz lokalne skupnosti Kobarid v svet javnega zavoda Triglavski narodni park za obdobje 20145-2019,  saj se mandat sedanjim članov izteče 14. decembra 2015. Javni poziv je bil odprt do 20. oktobra 2015. Do omenjenega datuma ni prispel noben predlog, zato je občinski svet sprejel sklep, da Občina Kobarid javni poziv ponovi. 

Svetniki so potrdili odvzem statusa javnega dobra v k.o. Drežnica in se seznanili s sprejetem Poslovniku Nadzornega odbora Občine Kobarid.


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kobarid!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.