Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.10.2017

oblačno
Danes bo na zahodu zmerno do pretežno oblačno, ponekod lahko rosi. Drugod bo dokaj sončno, predvsem v Prekmurju bo še možna jutranja megla. Pihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 22 stopinj C.
9°C | 16°C
nedelja, 22.10.2017
14°C | 18°C
ponedeljek, 23.10.2017
8°C | 17°C
torek, 24.10.2017
3°C | 20°C
sreda, 25.10.2017
4°C | 17°C
Opozorila
Sobota, 21.10.2017 ob 5h
Dodatnega opozorila ni.
9°C
16°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Predstavitev monografije akademskega slikarja ......


KULTURA

| |
28.02.2014      21:18
A A

Predstavitev monografije akademskega slikarja Rudija SkočirjaAkademski slikar Rudi Skočir. Foto: arhiv Občine Kobarid
Akademski slikar Rudi Skočir. Foto: arhiv Občine Kobarid
Deli:

V sklopu prireditev meseca kulture, ki jih organizira Občina Kobarid, smo v četrtek, 27. februarja, prisluhnili predstavitvi barvne monografije o akademskem slikarju Rudiju Skočirju z naslovom RUDI SKOČIR.


Akademski slikar se je pred kratkim vrnil iz francoske pestolnice, kjer je več mesecev bival in ustvarjal. Nastala so dela, s katerimi po mnenju poznavalcev slikar začenja nov slikarski opus.


Z avtorjem se je o življenju v Parizu in doma ter o njegovem delu pogovarjala umetnostna zgodovinarka Nelida Nemec. Dotaknila sta se tudi otroških let, ki jih je preživel v Kobaridu in ima nanje zelo lepe spomine. Vsako leto se je posebej razveselil sv. Miklavža, ki mu je podaril barvice. To je bilo najlepše darilo, je  povedal z nasmehom na obrazu. Slike so nastajale povsod — na vsakem koščku papirja in na stenah stanovanja, se je spominjal  slikar Rudi Skočir. 


Goste, obiskovalce in nastopajoče je pozdravila in nagovorila županja Občine Kobarid Darja Hauptman. "Občani Kobarida smo ponosni na vas in v veselje nam je, da vam lahko prisluhnemo v domačem kraju," je povedala županja.


Dogodek so z glasbenimi nastopi na klavir in kitaro obogatili učenci Glasbene šole Tolmin, oddelka Kobarid.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kobarid!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.