Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 21.07.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo precej jasno, le na severu bo več oblačnosti. Ob meji z Avstrijo ni povsem izključena kakšna ploha ali nevihta. Najnižje jutranje temperature bodo od 14 do 20 stopinj C.
18°C | 33°C
sobota, 22.07.2017
18°C | 31°C
nedelja, 23.07.2017
18°C | 32°C
ponedeljek, 24.07.2017
20°C | 29°C
torek, 25.07.2017
15°C | 29°C
Opozorila
Četrtek, 20.7.2017 ob 19h
Do ponedeljka bo po nižinah sredi dneva in popoldne velika toplotna obremenitev.
18°C
33°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Člani Mkud Kobarid ponovno nasmejali ......


KULTURA

| |
18.11.2013      18:00
A A

Člani Mkud Kobarid ponovno nasmejali občinstvo


Mladi člani gledališke skupine Mkud Kobarid so domačemu občinstvu uspešno predstavili svojo četrto igrano predstavo z naslovom Krčmarica.


Deli:

Predstava Krčmarica temelji na literarni predlogi Carla Goldonija in je v originalu postavljena v čas okrog leta 1750, kar lahko razberemo že takoj, ko vidimo imena in nazive likov v zgodbi (markiz, vitez, grofica, baronica …). Vendar pa je ideja in zgodba celotne predstave kljub „svoji starosti“ tudi v današnjem kapitalističnem času še vedno zelo aktualna. Tudi zaradi tega smo si jo v gledališki skupini Mkud Kobarid izbrali. Kljub temu, da je predstava v svojem bistvu komedija, pa lahko v njej začutimo tudi eksistencialno stisko v katero so pahnjeni liki.

 

Osnovno gonilo celotne igre pa je zelo kruto in banalno – denar. Pomanjkanje le tega pa se posledično odraža tudi na drugih področjih življenja likov, saj oblikuje prijateljske in ljubezenske odnose in jih posledično tudi razdira.
Glavna vloga pripada krčmarici Mirandolini (Petra Pregelj), ki je tako kot vsi ostali ujeta v svet, v katerem vlada denar. Po smrti očeta je „vržena v morje“ in prisiljena plavati med vsemi čermi, ki ji jih življenje nastavlja. To ji skozi prvi del predstave kar dobro uspeva, saj uspe vse moške v svoji krčmi očarati s svojo zapeljivostjo in prikupnostjo, obenem pa si pridobi od gospode kupe daril in zaslug. Markiz (Luka Uršič) in Grofica (Pia Stergar) sta ji naklonjena že od vsega začetka, Vitez (Matej Gabrijelčič) pa nad njo ni preveč navdušen. Celo sluga (Marko Stres) opazi nekaj posebnega na njej. Ko prideta v krčmo še igralki Hortenzija in Dejanira (Sara Crivellari in Manca Raholin) in zamotita Grofico in Markiza ima Mirandolina dovoj časa. Odloči se zapeljati in omehčati trdosrčnega VIteza, kar ji nazadnje le uspe. Vendar, ko ugotovi, da je na kocki njeno dostojanstvo in morda celo njeno življenje se odloči, da se izvleče iz vseh zagat v katere se je s svojimi dejanji spravila. Ugotovi tudi, da si ni nikoli želela gradov v oblakih, katere ji gospoda obljublja, ampak le to, da si lahko s pridnim delom zagotovi dostojno življenje ob ljubečem možu, ki ji ga je namenil njen pokojni oče, preprostem natakarju Fabriciju (Patrik Bašelj).

 

Gledališka predstava je privabila lepo število gledalcev,  ki so predstavo odlično sprejeli in v njej neizmerno uživali.

 

Matej Šarf, vodja gledališke skupine
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kobarid!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Julij 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
21.07.2017
Danes ni dogodkov.
22.07.2017 | Šport
Malonogometni turnir Kred 2017
22.07.2017 | Družabni dogodki
Praznik sv. Ane
23.07.201 | Družabni dogodki
Pohod na Stol ob prazniku sv. Marjete
23.07.201 | Družabni dogodki
Praznovanje sv. Jakoba
29.07.2017 | Šport
36. nogometni turnir Livek 2017
22.07.2017 | Šport
Malonogometni turnir Kred 2017
22.07.2017 | Družabni dogodki
Praznik sv. Ane
23.07.201 | Družabni dogodki
Pohod na Stol ob prazniku sv. Marjete
23.07.201 | Družabni dogodki
Praznovanje sv. Jakoba
24.06.2017 | Kultura
Razstava likovnih del mladih domačih ustvarjalk Metke Perinčič in Sare Berginc: ŽENSKA

Bodite prvi pri oddaji mnenja.