Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 19.11.2017

delno oblačno
Popoldne bo sončno z občasno spremenljivo oblačnostjo. Možne bodo posamezne kratkotrajne plohe. Zvečer bo ponekod zapihal severni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 4 do 8, na Primorskem do 13 °C.
-1°C | 13°C
ponedeljek, 20.11.2017
-1°C | 13°C
torek, 21.11.2017
0°C | 12°C
sreda, 22.11.2017
5°C | 14°C
četrtek, 23.11.2017
4°C | 12°C
Opozorila
Nedelja, 19.11.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
-1°C
13°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Beneški dnevi 2015


KULTURA

| |
24.02.2015      14:57
A A

Beneški dnevi 2015


Konec tedna so se že osmič po vrsti odvijali tradicionalni Beneški dnevi - Skupni slovenski kulturni prostor.


Pevski zbor Sedlo ob spremljavi Elizabete Cencič na harmoniki. Foto: Nataša Hvala Ivančič
Pevski zbor Sedlo ob spremljavi Elizabete Cencič na harmoniki. Foto: Nataša Hvala Ivančič
Deli:

Tradicionalne Beneške dneve so letošnji organizatorji, Občina Kobarid, Fundacija Poti miru v Posočju, JSKD OI Tolmin, Institut za slovensko kulturo Špeter, KD Ivan Trinko iz Čedada in KD Rečan, pripravili že osmič po vrsti. Dvodnevno kulturno druženje se je pričelo v četrtek, 19. februarja v Kobaridu in nadaljevalo v petek, 20. februarja na Liesah v Benečiji.

 

Na uvodnem četrtkovem večeru je zbrane pozdravil in nagovoril kobariški župan Robert Kavčič. Izrazil je zadovoljstvo, da se tovrstna srečanja ohranjajo in, da se sodelovanja na različnih področjih delovanja iz leta v leto nadgrajujejo.  

Pogovor z gosti večera, Giorgiom Bankičem in Lucio Trušnjak, je vodil Zdravko Likar, načelnik UE Tolmin. Predstavila sta knjigo o zgodovini Benečije, kjer je mala in velika zgodovina srečata in govorila o ponovni izdaji Dnevnika Antona Cuffola. Letošnji Trinkov koledar pa je občinstvu predstavila Lucia Trušnjak. Kulturni program so oblikovale mlade pevke Pevskega zbora Sedlo, ki so zapele ob spremstvu Elizabete Cencič na harmoniki in s svojim nastopom obogatile četrtkov kulturni program. 

 

Na petkovem srečanju so se prijateljem iz Benečije predstavili igralci izpod Krna. Uprizorili so tolminsko spevoigro Rafaele Dolenc Magdalenca in naravnost navdušili občinstvo. Zanimiv je bil komentar igralcev KUD Igralske skupine Drežnica, da toliko aplavzov med samo predstavo niso imeli še nikjer. "Nepozabno. Neprecenjivo. Še na mnoga!" so zapisali na svojem facebook profilu.

 

Beneški dnevi so bili letos krajši od preteklih let. Bomo pa zato v Kobaridu kmalu gostili Beneško gledališče, ki nam bo na odru kobariškega Kulturnega odra odigralo predstavo 8 ŽENSK. Predstava bo v nedeljo, 15. marca 2015, ob 17. uri in jo bo Občina Kobarid podarila ob praznovanju Dneva žena. Malo z zamudo, vendar verjamemo, da se nam splača praznovanje praznika za teden dni premakniti :-) Vabljeni!
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kobarid!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
November 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
19.11.2017
Danes ni dogodkov.
24.11.201 | Družabni dogodki
Predavanje: Medsebojni odnosi

Bodite prvi pri oddaji mnenja.