Logo MojaObčina.si

Kobarid

DANES
9°C
3°C
JUTRI
11°C
8°C

Urgentni poziv Vladi RS in Ministrstvu za zdravje, da se ponovno vzpostavi kontrolna točka na mejnem prehodu Robič

Župan Občine Kobarid je v imenu Posoških županov na Vlado Republike Slovenije in Ministrstvo za zdravje naslovil urgentni poziv za spremembo Odloka o določitvi pogojev vstopa v Republiko Slovenijo iz Italijanske republike zaradi preprečevanja širjenja nalezljive bolezni (Uradni list RS, št. 29/20) oziroma sprejem drugega ustreznega ukrepa tako, da se ponovno vzpostavi kontrolna točka na mejnem prehodu Robič.

 

"Kontrolna točka na mejnem prehodu Robič mora biti nujno ponovno vzpostavljena, saj je večje število prebivalcev Občine Kobarid, Občine Bovec in Občine Tolmin zaposlenih v Italiji, kamor vsakodnevno migrirajo na delo, in jim posledično zaradi zaprtja kontrolne točke na prehodu Robič grozi odpoved delovnih razmerij (v primeru nepravočasnega prihoda na delo), poleg tega pa so gospodarski subjekti iz območja prej navedenih občin poslovno in tranzitno vezani na sosednjo Italijo. Zaradi izključitve kontrolne točke na prehodu Robič iz Odloka o določitvi pogojev vstopa v Republiko Slovenijo iz Italijanske republike zaradi preprečevanja širjenja nalezljive bolezni (Uradni list RS, št. 29/20) je in bo nastala ogromna škoda na večih področjih. Mejni prehod Robič je gospodarsko pomemben prehod za vse tri prej navedene občine. Poleg tega je najbližja kontrolna točka Vrtojba preveč oddaljena (še posebej za prebivalce občine Bovec – razdalja v eno smer med npr. Bovcem in Vrtojbo je 77,6 km, še daljša za kraje severno od Bovca, kar dejansko pomeni tudi do 200 km daljšo pot na dan) in je in bo glede na dejansko stanje tudi preobremenjena. Koncentracija kontrolnih točk in razdalja med njimi ni sorazmerna in tudi iz tega naslova upravičeno pozivamo za ponovno vzpostavitev kontrolne točke Robič. Na podlagi vsega zgoraj navedenega podajamo zahtevo, da se kontrolna točka Robič URGENTNO ponovno vzpostavi" je v pismu zapisal župan Občine Kobarid Marko Matajurc. 

 

Poziv objavljamo v priponki. 

 

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi