Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 28.06.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo na vzhodu sprva še sončno in vroče, drugod bo spremenljivo oblačno. Krajevne padavine, deloma nevihte se bodo krepile in postopno širile proti vzhodu. Pihal bo južni do jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 23 do 30, na vzhodu do 32 stopinj C.
18°C | 30°C
četrtek, 29.06.2017
19°C | 28°C
petek, 30.06.2017
15°C | 28°C
sobota, 01.07.2017
15°C | 26°C
nedelja, 02.07.2017
14°C | 24°C
Opozorila
Sreda, 28.6.2017 ob 13h
Danes popoldne in zvečer bodo nastale močnejše nevihte, ob prehodu vremenske fronte v noči na četrtek pa bodo ob nevihtah krajevna neurja predvsem z nalivi in močnejšimi sunki vetra.
18°C
30°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Šterntalski križev pot


VERSKE

| |
01.05.2017      16:40
A A

Šterntalski križev pot



Deli:

V župniji Kidričevo smo se letos ves postni čas, ki se je začel na pepelnično sredo, pripravljali na največji praznik kristjanov – na veliko noč.

Ministranti so vsak petek na začetku maše z gospodom župnikom molili križev pot v cerkvi.

Ob nedeljah smo molili okrog naše cerkve, pripravili pa so ga člani župnijske Karitas, Katoliško kulturno društvo »Zvezdni dol«, cerkveni pevski zbor in veroučenci. Peta postna nedelja pa je že vrsto let »rezervirana« za Šterntalski križev pot, ki je letošnje leto bil nekaj posebnega. Najprej smo se zbrali v naši župnijski cerkvi, kjer je ob somaševanju domačega župnika in dekanijskih duhovnikov mašo daroval Milan Kvas. Po maši smo se s svečami v rokah napotili okrog naše cerkve in se ustavljali ob križih – postajah križevega pota. Pri vsaki postaji so mladi naše župnije uprizorili dogajanje, nato smo prisluhnili pričevanjem, ki jih je zbral p. Janez Šamperl in tako sestavil Šterntalski križev pot "Kajn, kje je tvoj brat? – Kaj si storil?".

Po maši so nas članice Katoliškega kulturnega društva pogostile s kruhki in pijačo.




0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kidričevo!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!



Bodite prvi pri oddaji mnenja.