Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.10.2017

pretežno jasno
Ponoči se bo od zahod zjasnilo in zjutraj bo povsod pretežno jasno. Predvsem v severni in vzhodni Sloveniji bo pihal okrepljen severni veter. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, v zatišnih legah okoli 0 stopinj C.
9°C | 16°C
sreda, 25.10.2017
5°C | 17°C
četrtek, 26.10.2017
4°C | 19°C
petek, 27.10.2017
8°C | 18°C
sobota, 28.10.2017
6°C | 14°C
Opozorila
Ponedeljek, 23.10.2017 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
9°C
16°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Šterntalski križev pot


VERSKE

| |
01.05.2017      16:40
A A

Šterntalski križev potDeli:

V župniji Kidričevo smo se letos ves postni čas, ki se je začel na pepelnično sredo, pripravljali na največji praznik kristjanov – na veliko noč.

Ministranti so vsak petek na začetku maše z gospodom župnikom molili križev pot v cerkvi.

Ob nedeljah smo molili okrog naše cerkve, pripravili pa so ga člani župnijske Karitas, Katoliško kulturno društvo »Zvezdni dol«, cerkveni pevski zbor in veroučenci. Peta postna nedelja pa je že vrsto let »rezervirana« za Šterntalski križev pot, ki je letošnje leto bil nekaj posebnega. Najprej smo se zbrali v naši župnijski cerkvi, kjer je ob somaševanju domačega župnika in dekanijskih duhovnikov mašo daroval Milan Kvas. Po maši smo se s svečami v rokah napotili okrog naše cerkve in se ustavljali ob križih – postajah križevega pota. Pri vsaki postaji so mladi naše župnije uprizorili dogajanje, nato smo prisluhnili pričevanjem, ki jih je zbral p. Janez Šamperl in tako sestavil Šterntalski križev pot "Kajn, kje je tvoj brat? – Kaj si storil?".

Po maši so nas članice Katoliškega kulturnega društva pogostile s kruhki in pijačo.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kidričevo!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 24 25 26 27 28 29 30 31 1 2
24.10.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.