Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 20.09.2018

jasno
Zvečer bodo še krajevne nevihte, ponoči se bo zjasnilo. Zjutraj bo pretežno jasno, po nekaterih kotlinah in dolinah bo megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 10 do 15, ob morju okoli 18°C.
14°C | 26°C
petek, 19.09.2018
13°C | 26°C
sobota, 21.09.2018
13°C | 29°C
nedelja, 22.09.2018
15°C | 19°C
ponedeljek, 23.09.2018
10°C | 23°C
Opozorila
Sreda, 19.9.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
14°C
26°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Konec veroučnega leta


VERSKE

| |
20.06.2017      17:46
A A

Konec veroučnega letaDeli:

V ponedeljek, 29. 5. 2017, smo v župniji Svete družine v Kidričevem pripravili ZAKLJUČEK VEROUČNEGA LETA. Zbrali smo se ob 16.30 za cerkvijo. Tam sta nas pričakali animatorki Rekreacijsko-ustvarjalnega društva Eleja, Brata Malek, ki sta poskrbeli za pravo zabavo. Za otroke so pripravili športne igre (speedminton, lokostrelstvo, ragbi), vožnjo s plazma avtki, preizkušali so se v hoji po vrvi in izvajali cirkuške vragolije. Najmlajši so lahko risali, barvali in se igrali z avtomobili ter kockami pod akacijami. Trgovina Pikapolonica je vsakemu veroučencu podarila krono.

Ob 17.15 smo se odpravili v cerkev, kjer je maševal naš gospod župnik Anton Pačnik. Zbralo se je okrog 70 otrok. Pri maši so ob spremljavi klavirja in kitare, za kar sva poskrbela z Vitom Mlinaričem, prepevali z vsem srcem.

Po končani maši so veroučenci od katehetinje gospe Štefke Cicmanović Zimet in gospoda župnika prejeli svoja veroučna spričevala in pohvale za udejstvovanje v župniji. Gospa Cvetka Bračun je vestnim ministrantom in tistim, ki so pridno obiskovali šmarnice, izročila pohvale, gospa Silva Bednjički pa je rednim bralcem podelila priznanja za Slomškovo bralno značko. Po svečani podelitvi so se otroci najbolj razveselili napihljivega gradu, na katerem so skakali z velikim veseljem. Naše gospodinje, ga. Anica Zobič, ga. Silva Bednjički, ga. Blanka Milošič in ga. Majda Podvršek, so poskrbele, da otroci in starši niso bili lačni ter žejni. Pripravile so hrenovke in veliko zelenjave, da so se lahko okrepčali. Prav tako so tudi nekateri starši aktivno sodelovali pri samem dogodku. Ob zaključku animacije smo veroučence tudi poslikali po obrazu ter jim naredili različne odtise na rokah (rožice, metulje …).

Hvala tudi Občini Kidričevo za posojene klopi, mize in šotora.

Konec veroučnega leta smo tako zelo lepo obeležili. Dogodek smo izpeljali po željah otrok, pričakovanjih staršev ter vseh nas. Hvala vsem, ki ste sodelovali. Vesele počitnice in se vidimo septembra na ORATORIJU.

Doroteja Terbovšek


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kidričevo!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!