Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 21.11.2018

oblačno
Ponoči bo oblačno, rahle padavine bodo povsod ponehale. Burja na Primorskem bo še naprej slabela. Najnižje jutranje temperature bodo od -2 do 3, na Primorskem okoli 6 °C.
2°C | 5°C
četrtek, 22.11.2018
4°C | 8°C
petek, 23.11.2018
4°C | 9°C
sobota, 24.11.2018
4°C | 10°C
Opozorila
Torek, 20.11.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
2°C
5°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Konec veroučnega leta


VERSKE

| |
20.06.2017      17:46
A A

Konec veroučnega letaDeli:

V ponedeljek, 29. 5. 2017, smo v župniji Svete družine v Kidričevem pripravili ZAKLJUČEK VEROUČNEGA LETA. Zbrali smo se ob 16.30 za cerkvijo. Tam sta nas pričakali animatorki Rekreacijsko-ustvarjalnega društva Eleja, Brata Malek, ki sta poskrbeli za pravo zabavo. Za otroke so pripravili športne igre (speedminton, lokostrelstvo, ragbi), vožnjo s plazma avtki, preizkušali so se v hoji po vrvi in izvajali cirkuške vragolije. Najmlajši so lahko risali, barvali in se igrali z avtomobili ter kockami pod akacijami. Trgovina Pikapolonica je vsakemu veroučencu podarila krono.

Ob 17.15 smo se odpravili v cerkev, kjer je maševal naš gospod župnik Anton Pačnik. Zbralo se je okrog 70 otrok. Pri maši so ob spremljavi klavirja in kitare, za kar sva poskrbela z Vitom Mlinaričem, prepevali z vsem srcem.

Po končani maši so veroučenci od katehetinje gospe Štefke Cicmanović Zimet in gospoda župnika prejeli svoja veroučna spričevala in pohvale za udejstvovanje v župniji. Gospa Cvetka Bračun je vestnim ministrantom in tistim, ki so pridno obiskovali šmarnice, izročila pohvale, gospa Silva Bednjički pa je rednim bralcem podelila priznanja za Slomškovo bralno značko. Po svečani podelitvi so se otroci najbolj razveselili napihljivega gradu, na katerem so skakali z velikim veseljem. Naše gospodinje, ga. Anica Zobič, ga. Silva Bednjički, ga. Blanka Milošič in ga. Majda Podvršek, so poskrbele, da otroci in starši niso bili lačni ter žejni. Pripravile so hrenovke in veliko zelenjave, da so se lahko okrepčali. Prav tako so tudi nekateri starši aktivno sodelovali pri samem dogodku. Ob zaključku animacije smo veroučence tudi poslikali po obrazu ter jim naredili različne odtise na rokah (rožice, metulje …).

Hvala tudi Občini Kidričevo za posojene klopi, mize in šotora.

Konec veroučnega leta smo tako zelo lepo obeležili. Dogodek smo izpeljali po željah otrok, pričakovanjih staršev ter vseh nas. Hvala vsem, ki ste sodelovali. Vesele počitnice in se vidimo septembra na ORATORIJU.

Doroteja Terbovšek


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kidričevo!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
November 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
25.11.2018 | Družabni dogodki
Drsališče in drsalna steza - Park pod tisočerimi zvezdami
25.11.2018 | Družabni dogodki
PRAZNIČNI BUS NAPOVEDNIK
26.11.2018 | Tečaji in delavnice
Otroška božična delavnica z DPD Svoboda
20.11.2018 | Kultura
LITERARNI VEČER Z ZVEZDANO MLAKAR
20.11.2018 | Šport
2. Državna liga-standard zračna puška
25.11.2018 | Družabni dogodki
Drsališče in drsalna steza - Park pod tisočerimi zvezdami
25.11.2018 | Družabni dogodki
PRAZNIČNI BUS NAPOVEDNIK
26.11.2018 | Tečaji in delavnice
Otroška božična delavnica z DPD Svoboda

Bodite prvi pri oddaji mnenja.