Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 24.06.2017

pretežno oblačno
Danes bo deloma sončno s popoldansko spremenljivo oblačnostjo. Sredi dneva in popoldne bodo nastale krajevne nevihte. Pihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 29 do 34 stopinj C.
18°C | 33°C
nedelja, 25.06.2017
19°C | 28°C
ponedeljek, 26.06.2017
17°C | 30°C
torek, 27.06.2017
16°C | 33°C
sreda, 28.06.2017
19°C | 33°C
Opozorila
Sobota, 24.6.2017 ob 9h
V večjem delu Slovenije bo danes toplotna obremenitev še visoka.
18°C
33°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Pričakovanje božiča in trikraljevska akcija...


VERSKE

| |
26.02.2017      00:28
A A

Pričakovanje božiča in trikraljevska akcijaDeli:

Adventni čas, čas pričakovanja, čas upanja, čas luči ... Adventni čas je za kristjana poln pričakovanj, pričakovanj nečesa novega.

Tudi v župniji Svete družine v "Zvezdnem dolu" smo se pripravljali na Jezusov prihod ves adventni čas. Veroučenci so vsako nedeljo prižigali po eno svečo več na adventnem venčku, imeli so božični kino, prepevali so pri otroškem pevskem zboru, se udeležili delavnic za izdelavo zvezdic, pekli piškote za smrečico in jo tudi okrasili. Seveda pa so na smrečico dodali še čokoladne bonbone. Vse to nam je pričaralo domačnost in toplino.

Birmanci pa so nam pripravili čudovito božičnico. In ko je nastopil TISTI trenutek, ko se je rodil Jezus, smo ga vsi prisotni dočakali s prižganimi lučkami v rokah, veroučenci z župnikom, gospodom Antonom Pačnikom, pa so se za trenutek ustavili ob jaslicah in ga prav tako počastili z lučicami in zvezdicami v laseh.

Na božič popoldan smo v župniji imeli še blagoslov otrok. Mamice in očki so prinesli tiste najmlajše, nekoliko večji pa so v spremstvu staršev prikorakali sami. Vsi skupaj smo se zahvalili Bogu za dar življenja, gospod župnik pa je nad vsakim otrokom posebej molil in zanj prosil božjega blagoslova in varstva.

Po prazniku svetih treh kraljev sta se dve skupini kolednikov podali po domovih naših župljanov. Koledniki so bili veroučenci župnije Kidričevo, ki so se spremenili v tri kralje – ogrnili so se v halje in si na glavo nadeli krone, ki so si jih na delavnicah izdelali sami. Spremljala jih je zvezda, ki je sijala nad Novorojenim in jim tako kazala pot. Koledniki so po župniji širili vest o Jezusovem rojstvu, obenem pa prosili za darove za ljudi v stiski. Skupini sta zbrali skoraj 500 evrov, ki jih je župnija že nakazala na Misijonsko središče Slovenije in bodo skupaj z drugimi zbranimi darovi razdeljeni med slovenske misijonarje.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kidričevo!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.