Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.10.2017

delno oblačno
Danes bo v zahodni Sloveniji zmerno do pretežno oblačno. Drugod bo sončno, predvsem ponekod na Primorskem in na severovzhodu države bo dopoldne megla. Pihal bo jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 24 stopinj C.
6°C | 22°C
sobota, 21.10.2017
6°C | 21°C
nedelja, 22.10.2017
8°C | 16°C
ponedeljek, 23.10.2017
8°C | 12°C
torek, 24.10.2017
6°C | 16°C
Opozorila
Petek, 20.10.2017 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
22°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

10. Zahvala polju


TURIZEM

| |
22.09.2016      20:59
A A

10. Zahvala poljuDeli:

Ko otroci spet sedejo v šolske klopi, se tudi narava preobleče v jesen. In jesen je čas, ko se zahvalimo naravi za številne pridelke. To smo naredili tudi v Starošincah na 10. Zahvali polju. Prireditev je potekala pod okriljem Turističnega društva občine Kidričevo v sodelovanju s Prostovoljnim gasilskim društvom Starošince in s finančno pomočjo Občine Kidričevo.

Ob prvem desetletju te prireditve smo povabili v goste številne nastopajoče. Tako so se nam predstavili Stari prijatelji iz Majšperka, harmonikarski orkester Modras iz Markovcev, ljudske pevke Vesele polanke iz Cirkovc, Tamburaški orkester Cirkovce pod vodstvom Draga Kleina in Tamburaški sustav Hrvatice iz Slavonske Požege. Seveda niso manjkali niti člani Folklorne skupine Vinko Korže – veterani, ki so nam predstavili stare običaje. Na odru pa sta se predstavila mlada folklorista Nuša in Jaka. Med nastopajočimi sta nas zabavala tudi Luka in Pepi. Seveda pa prireditve ne bi bilo brez tekmovanja v kuhanju »bobovega golaža«. Letos se je kuhanja lotilo 9 ekip. Ocenjevalna komisija pod vodstvom Mojce Polak iz Višje šole za gostinstvo in turizem Maribor je kot najboljšega ocenila bobov golaž, ki ga je skuhalo Kulturno društvo Lovrenc. Občinstvo, ki je prav tako ocenjevalo pripravljene bobove golaže, je zmago podelilo ekipi Oldtimerjev Dravskega polja. V času prireditve so se zbirali tudi najtežji, največji ali najdaljši pridelki. Med naj pridelki sta izstopala najtežji krompir, ki je tehtal 1,02 kg in so ga pridelali na Kmetiji Ivančič iz Lovrenca, ter najtežji paradižnik, ki je bil še nekoliko težji in je tehtal 1,06 kg, pridelala ga je Ivanka Strmšek iz Zgornjih Jablan. Na prireditvi se je osem ekip pomerilo v družabnih kmečkih opravilih. V kožuhanju koruze, luščenju koruze in lupljenju krompirja je zmagala ekipa domačinov, članov veteranov PGD Starošince. Podelili smo tudi priznanja za najlepše urejene hiše, kmetije in poslovne prostore v občini Kidričevo. Na prireditvi so sodelovali tudi člani iz TD Rodik.

V prelepem vremenu smo se lahko družili tudi s starimi traktorji Oldtimerji Dravskega polja in z avtobusom Oldijem, malimi živalmi, ki jih je predstavilo Društvo gojiteljev malih živali iz Pragerskega. Metlarji iz Prepolj so nas poučili, kako se izdelujejo metle, Anton Žumer iz Hajdoš nam je pokazal izdelavo košar ter korp, Jerica Krošel nam je predstavila trenje in predenje lanu. Ne smemo pozabiti, da so nas razvajale tudi članice Društva podeželskih žena in deklet, ki so pekle slastne flancate. Prireditev pa smo končali z ansamblom Pepi krulet. Bilo je lepo. Vabljeni, da se nam naslednje leto spet pridružite.

Turistično društvo občine Kidričevo
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kidričevo!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
20.10.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.