Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 24.10.2018

oblačno
Ponoči bo delno jasno z občasno povečano oblačnostjo, ki jo bo več v vzhodnih krajih. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 9, ob morju okoli 11 °C.
7°C | 21°C
četrtek, 23.10.2018
6°C | 17°C
petek, 25.10.2018
6°C | 20°C
sobota, 26.10.2018
7°C | 20°C
nedelja, 27.10.2018
12°C | 20°C
Opozorila
Torek, 23.10.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
21°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Pomlad pripada jetrom


ŠPORT

| |
09.03.2018      17:53
A A

Pomlad pripada jetrom


Po tradicionalni kitajski medicini je pomlad pravi čas, da se posvetimo krepitvi naših jeter.


Deli:

Spomladi se moramo posvetiti ne razstrupljanju, temveč krepitvi jeter, saj bomo na ta način podprli naravni proces obnove in jetrom pomagali, da lažje predelajo in izločijo strupe iz telesa. Če so vaša jetra oslabljena, se to lahko kaže tudi kot težave s senenim nahodom, težave in poslabšanje stanja kože, prekomerno izpadanje las, mastni lasje, prhljaj, bolečine v križu, povišan holesterol, bolečine v mišicah in kosteh, težave z žolčem. V prehrano vse do maja dodajte regrat, koprivo, koromač, radič, artičoke, česen, rukolo. Grenka zelenjava zelo krepi jetra. Za jetra sta dobra tudi janežev čaj in kurkuma. Jetra so najbolj aktivna med 1. in 3. uro ponoči, tako da če se takrat zbujate, lahko to kaže na težave z jetri. Pozne večerje in maščobe zvečer še dodatno razdražijo žolč in jetra, zato ne večerjajte pozno, prav tako pa jetrom škodijo jeza, stres in obremenjenost, zato se priporoča tudi umirjena vadba, kot sta joga in pilates.
Anjina vadba je vadba, namenjena ženskam, ki v vedno bolj stresnem in hitrem tempu življenja težko najdejo čas za sprostitev. Vadba je sestavljena iz treh delov: kratkega uvoda, ki je posvečen predstavitvi delovanja določenega organa v tistem času po tradicionalni kitajski medicini, vadbe joge in meditacije z eteričnimi olji.
Pridružite se nam vsak petek ob 19. uri v LeoFit Centru Majšperk (fitnes center).

Eva Žunkovič
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kidričevo!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!