Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.10.2017

jasno
Ponoči bo precej jasno, predvsem ponekod na Primorskem in na severovzhodu države bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 8, na Primorskem okoli 10 stopinj C.
6°C | 21°C
sobota, 21.10.2017
7°C | 20°C
nedelja, 22.10.2017
8°C | 17°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 14°C
torek, 24.10.2017
9°C | 15°C
Opozorila
Četrtek, 19.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
21°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

DVORANSKI TURNIR V ODBOJKI in bontonolog SAŠA ......


ŠPORT, KULTURA

| |
20.03.2014      17:01
A A

DVORANSKI TURNIR V ODBOJKI in bontonolog SAŠA ŽUPANEK v Šikolah


Članice in člani ŠD Šikole smo leto 2014 začeli na polno, saj smo že do sedaj organizirali eno športno in eno zabavno/poučno prireditev. Oba dogodka sta se odlično iztekla, kar pa pomeni, da smo oboji, torej organizatorji in obiskovalci, bili zelo zadovoljni.


Prvaki turnirja "BAR KORŽE"
Prvaki turnirja "BAR KORŽE"
Deli:

Prvi dogodek, ki smo ga organizirali v soboto, 22. februarja, je bil DVORANSKI TURNIR V ODBOJKI v športni dvorani v Cirkovcah. Tradicionalna športna prireditev je bila že šestič zapored. Kalimo se iz leta v leto, zmeraj nas tudi kaj preseneti, saj smo amaterji, ki pa se po organizaciji in obisku kvalitetnih ekip dotikamo tekmovanj višjega nivoja. To leto smo po predhodni pobudi nekaterih ekip uvedli novo pravilo glede igre, in sicer, da mora v polju posamezne ekipe igrati najmanj ena ženska. Imamo pa tudi številčno omejitev prijavljenih ekip, in sicer na 12. Ta prosta mesta so se zelo hitro zapolnila oz. nekatere ekipe so bile prepozne in se žal niso mogle prijaviti. K višjemu nivoju turnirja sta vsekakor pripomogla profesionalna sodnika iz Društva sodnikov Maribor, ki sta odlično opravila svoje poslanstvo. Največjo težo temu turnirju pa vsekakor dajejo zelo kvalitetne ekipe z območja cele SV Slovenije. Po pričanjih in zadovoljstvu igralk in igralcev je bilo med 12 ekipami 6 enakovrednih ekip, ki bi lahko posegle po zmagi. Vendar prvaki turnirja so samo eni, in to so bili – zasluženo – ekipa BAR KORŽE iz Majšperka. Z disciplinirano in borbeno igro so si prislužili mali pokal v trajno last, veliki prehodni pokal, spominske majice "Prvaki turnirja 2014", odbojkarsko žogo in še nekaj bonov za jedačo in pijačo. Sledili so jim: 2. mesto OPTIMISTI in 3. mesto DIVJAKI. Še en pokazatelj, da je turnir kar na visokem nivoju, je tudi to, da so lanski zmagovalci, ki so v letu 2013 čuvali prehodni pokal, pristali letos na 4. mestu, in to je ekipa MORA CANTADA. Tudi mi smo imeli svojo ekipo, ki se pa žal ob tako dobrih ekipah ni uspela prebiti v ospredje (nismo bili dobri, smo pa bili najlepši). S pomočjo prijateljev, torej donatorjev, ki vidijo, da to, kar počnemo, počnemo s srcem, in Občino Kidričevo nam je uspelo zbrati in podeliti za prvih 6 ekip praktične nagrade, za najboljše 3 ekipe pa dodatno tudi pokale. Torej turnir smo več kot uspešno izpeljali in smo že razmišljali ter se pogovarjali o naslednjem dogodku.

Drugi dogodek smo organizirali v nedeljo, 9. marca, v domači šikolski dvorani. V ponos nam je bilo gostiti največjega slovenskega bontonologa SAŠA ŽUPANEKA iz Murske Sobote. Pripravil nam je poučno zabavno predavanje o bontonu na splošno (rokovanje, pozdravljanje, olika ...). Vse pa nam je prikazal na duhovit način z obilico humorja ... marsikaj je povedal v prekmurščini, kar je bilo še nadvse zabavno. V lepem popoldanskem popoldnevu se je dvorana skoraj v celoti zapolnila, bilo nas je več kot devetdeset. Z obiskom in s predavanjem smo zelo zadovoljni, v veselje pa nam je tudi, da se je g. Županek dobro počutil v naši družbi in se po predstavi pri nas zadržal kar do večera.

Kot ste prebrali, se trudimo, da so ljudje športno aktivni in nasmejani. Več o dogajanjih pa lahko zasledite na našem FB-profilu: ŠPORTNO DRUŠTVO ŠIKOLE in www.sikole.si.

Spremljajte nas, saj se pri nas zmeraj kaj dogaja.

 

 

Bogdan Babšek

 

 

 

 

foto: Branko Horvat, Nina Babšek, Aleš Kirbiš
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kidričevo!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
20.10.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.