Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 19.01.2018

pretežno oblačno
Popoldne bo pretežno oblačno. Na severu in zahodu bo povečini suho, drugod bodo občasno padavine, nekoliko več jih bo v južni in jugovzhodni Sloveniji. Meja sneženja bo med 800 in 1000 metri nadmorske višine, zvečer pa se bo ponekod v jugovzhodni Sloveniji spustila do nižin. V večjem delu države bo zapihal severovzhodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 3 do 8, ob morju in na jugovzhodu do 12 °C.
-2°C | 8°C
sobota, 20.01.2018
-2°C | 8°C
nedelja, 21.01.2018
0°C | 8°C
ponedeljek, 22.01.2018
-4°C | 4°C
torek, 23.01.2018
0°C | 3°C
Opozorila
Petek, 19.1.2018 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
-2°C
8°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Prostovoljstvo

VITALEN, VEDNO DOBRE VOLJE


PROSTOVOLJSTVO

| |
28.11.2014      9:07
A A

VITALEN, VEDNO DOBRE VOLJE


Bile smo na obisku pri Karlu Pernatu. Danes 91-letni Karel nima nobenih zdravil, vsak dan vstaja ob šesti uri in pripravi zajtrk zase in za sina. Nato se odpravita opravljat delo, ki ju čaka okrog hiše in na njivi. Opoldne je kosilo in nato počitek, ob sedmih se odpravi spat. Rad hodi v ptujske toplice in se tam razvaja, rad se poveseli s prijatelji in se še rad zavrti, predvsem na srečanjih starejših občanov.


Karel – zdrav, pokončen mož – praznuje svoj 91. rojstni dan.
Karel – zdrav, pokončen mož – praznuje svoj 91. rojstni dan.
Deli:

O svojem očetu nam je povedala hčerka Karla, ki je tudi članica odbora KORK Cirkovce.

Lepega jesenskega dne, 29. 10. 2014, je praznoval svoj 91. rojstni dan Karel Pernat iz Šikol. Rodil se je davnega oktobra 1923 v Šikolah staršema Vinku Pernatu in Rozi Pernat. Še ne 18-letni fant je bil deportiran v zapor Stari pisker v Celju in nato premeščen v Čatež. Pri 18 letih je bil poslan v nemško vojsko. Boril se je po vsej Evropi – Danski, Finski, Norveški, Nemčiji, Avstriji in še kje. Še danes zna živo opisati vse dogodivščine, ki so se dogajale med vojno, najbolj živo pa mu je v spominu ostala predaja Amerikancem, da je sploh preživel. Med vojno je bil tudi ranjen in vselej se je znal lepo izvleči. Domov se je vrnil leta 1944. Zaposlil se je v Metalni kot strojni ključavničar in tam ostal do upokojitve leta 1974.

Z veseljem pripoveduje o življenju v šestdesetih letih zakona s svojo drago ženo Pavlo, ki je pred dvema letoma umrla. Rodili so se jima štirje otroci, na katere je zelo ponosen, saj sedaj na jesen življenja lepo skrbijo zanj. Hčere so se poročile in odšle od doma, sin pa je ostal doma. Vsak dan mu pripravi sveže kosilo in še danes obdelujeta zemljo okrog hiše, še vedno imata po dva prašička, ki pristaneta na domači mizi. Ima dva vnuka in tri vnukinje ter dva pravnuka in eno pravnukinjo. Vsako nedeljo popoldan se zberejo pri njem hčere in zeti ter poklepetajo in obujajo spomine. Dedek je odličen pripovedovalec.


Na dan obiska nas je pričakoval, saj smo se najavile, da ga pridemo zopet obiskat kot predstavnice KORK Cirkovce. Meni sta se pridružili Ljudmila Brumec in Majda Brglez. Tudi v času našega obiska je dobival nove obiske, ki so mu prišli voščit. V tem kotu se sosedje zelo dobro razumejo. Saj smo ponovno srečali sosedo, ki je tudi zanj spekla prečudovito pletenico v obliki številke 91. Verjamem, da ga je tisto popoldne obiskalo še veliko znancev in sorodnikov. Najbolj se razveseli pravnukov, oni pa njega, saj ima dedek neusahljivo skrinjo dobrot – kinder jajčk.

Lahko nam je za vzgled in želimo mu še veliko lepih jeseni.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kidričevo!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
19.09.2017 | Šport
REKREACIJA V DVORANI
19.09.2017 | Šport
REKREACIJA V DVORANI
25.01.2018 | Šport
IV.TURNIR regijske lige SERIJSKA PUŠKA
25.01.2018 | Kultura
Ranko Babić - Moška copata

Bodite prvi pri oddaji mnenja.