Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.10.2017

jasno
Ponoči bo precej jasno, predvsem ponekod na Primorskem in na severovzhodu države bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 8, na Primorskem okoli 10 stopinj C.
6°C | 21°C
sobota, 21.10.2017
7°C | 20°C
nedelja, 22.10.2017
8°C | 17°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 14°C
torek, 24.10.2017
9°C | 15°C
Opozorila
Četrtek, 19.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
21°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Prostovoljstvo

GASILCI SO ZAKON!


PROSTOVOLJSTVO

| |
30.12.2014      14:38
A A

GASILCI SO ZAKON!


Sredi meseca decembra smo delili hrano. Bilo je je nekaj več kakor običajno, zato smo prosili vsa štiri gasilska društva, Mihovce-Dragonja vas, Jablane, Šikole in Starošince, za pomoč pri nalaganju v Ptuju, prevozu in potem prenosu v prostor na sedežu KORK Cirkovce.


Tako, za nami je naporen, a lep dan. Hvala vsem, prazniki bodo tudi zaradi vas lepši.
Tako, za nami je naporen, a lep dan. Hvala vsem, prazniki bodo tudi zaradi vas lepši.
Deli:

Sodelovala so vsa štiri PGD. Posamezen avto je imel od dveh do štirih spremljevalcev. V Cirkovcah smo jih pričakali vsi prosti odborniki in Jaša, naš pridni prostovoljec, učenec drugega razreda OŠ Cirkovce. 

Delo nam je teklo kot namazano. Na široko smo odprli okni, se razvrstili v "kačo" ter hitro razložili gasilska vozila in napolnili prostor s prehranskimi artikli, razvrščenimi po posameznih izdelkih.

Delo je teklo v veselem vzdušju. Po končanem delu smo ob kavi za kratek čas poklepetali, si pogasili žejo, naredili nekaj posnetkov ter se zadovoljni poslovili.

Po dolgi vrsti let, ko smo pri KORK Cirkovce isti ljudje, se začneš spraševati o smislu svojega dela, zlasti kadar dobivaš slabe povratne informacije. Taki dogodki, kot je aktivnost, ki poveže več srčnih ljudi tudi iz drugih društev, pa ti ponovno dajo zagon, da vztrajaš.

Gasilci so naša podaljšana roka. Že 33 let sem predsednica naše organizacije in v vseh letih so oni vedno z veseljem pomagali. Pri različnih prevozih, pri pripravi prostorov za vse naše prireditve tako za starejše kot za šolarje; njihova humanitarnost se kaže tudi v tem, saj je med njimi kar veliko krvodajalcev.

Že zelo dolgo se zavedamo, da ni njihovo edino delo gašenje, in za to smo jim iskreno hvaležni.

Tako smo jih že pred več kot desetimi leti opremili z napolnjenimi omaricami za prvo pomoč. Že več kot leto pa imajo v gasilskem domu Jablane defibrilator, ki smo ga nabavili in registrirali pri službi obveščanja 112. Istočasno pa so potekala tudi usposabljanja za nudenje prve pomoči. 

Letošnje leto se je med DEVETDESETLETNIKE vpisalo tudi PGD MIHOVCE-DRAGONJA VAS.

Na svojem občnem zboru so podali izjemno bogato bero opravljenega dela v letu 2014. Povedali so, da bo prihajajoče leto leto, ko se bo praznovalo in tudi potrjevalo, zakaj je dobro biti star 90 let in v svojih vrstah imeti veliko mladih, srčnih ljudi. ISKRENE ČESTITKE!

 

SPOŠTOVANE GASILKE IN GASILCI VSEH PGD, PRISRČNA HVALA ZA VSE VAŠE DELO. ŽELIMO VAM ŠE MNOGO USPEŠNEGA DELA, VESELIH DRUŽENJ IN VARNIH IZVOZOV. 

To vam želijo vsi člani odbora Krajevne organizacije Rdečega križa Cirkovce.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kidričevo!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
19.09.2017 | Šport
REKREACIJA V DVORANI
19.09.2017 | Šport
REKREACIJA V DVORANI

Bodite prvi pri oddaji mnenja.