Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 17.10.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo jasno, po nižinah in ob morju bo ponovno nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 9, ob morju do 12 stopinj C.
7°C | 23°C
sreda, 18.10.2017
8°C | 23°C
četrtek, 19.10.2017
4°C | 22°C
petek, 20.10.2017
5°C | 21°C
sobota, 21.10.2017
7°C | 20°C
Opozorila
Ponedeljek, 16.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
23°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Prostovoljstvo

Imamo sedem krvodajalcev, ki so darovali kri ......


PROSTOVOLJSTVO

| |
19.03.2015      15:37
A A

Imamo sedem krvodajalcev, ki so darovali kri 100- in večkrat


Krajevna organizacija Rdečega križa slovi že desetletja kot zelo uspešna tako po številu krvodajalcev kot po številu odvzemov po posamezniku.


Od leve proti desni: Franc Trčko, Darijan Predikaka, Branko Ferlež, Grega Solovjev, predsednik OZRK Ptuj, Jože Frangež, pred njim sekretarka Marjana Cafuta, pred njo Peter Petek, zraven Martin Golenko in predsednica KORK Cirkovce Pavla Veler.
Od leve proti desni: Franc Trčko, Darijan Predikaka, Branko Ferlež, Grega Solovjev, predsednik OZRK Ptuj, Jože Frangež, ...
Deli:

Danes bi vam rada predstavila fante, na katere smo še posebno ponosni zaradi njihove srčne kulture in darovanja življenjsko pomembne tekočine – krvodajalce STOKRATNIKE.

 

OSKAR ŠTURM

Rodil se je leta 1948 v Ljubljani – doma iz Krajnske Gore.

Prvič je kri daroval na Jesenicah, kjer je bil zaposlen v Železarni. Takrat je daroval tudi v bližnji Italiji in dobil za darilo kavbojke in čevlje. Kasneje se je preselil na Ptuj. Tam je delal najprej v TAM-u, potem v AGIS-u. Kri je zadnjič daroval pred pol leta. Ustavil se je pri številki 152 odvzemov.

 

FRANC TRČKO

Rodil se je 18. 9. 1950, stanuje pa v Cirkovcah.

Prvič je kri daroval v vojski leta 1970 v Puli. Do sedaj ima skupaj 142 odvzemov, v glavnem v bolnišnici Ptuj, nekaj v UKC Maribor in trikrat v vojski. Dolga leta je bil zelo uspešen predsednik krvodajalcev v KORK Cirkovce. Zadnjih 9 let pa je predsednik komisije za krvodajalstvo pri Območnem združenju Rdečega križa Ptuj.

 

MARTIN GOLENKO

Rodil se je 27. 10. 1957 v Dragonji vasi.

Prvič je kri daroval v vojski JLA 1975. leta v Splitu. Vse ostalo pa v bolnišnici Ptuj. Ima 122 odvzemov. Je poročen. Za krvodajalstvo ga je navdušil pokojni oče Anton. Pridružili so se jima sin, žena, sestra, brat in tako je ta humana družina darovala kri skupaj 306-krat. Vsi so člani KORK Cirkovce.

 

DARIJAN PREDIKAKA

Rojen 9. 11. 1959, stanuje pa v Lovrencu na Dravskem polju. Leta 1978 je služil vojsko v Ilirski Bistrici in tam je daroval kri prvič. Kasneje se je zaposlil v Boxmarku. Kri je daroval 113-krat. Živi sam in uživa pri delu na vrtu, skupaj z mamo. V naši organizaciji so mu najbolj všeč izleti in druženja. Posebno se rad spominja izleta na Primorsko.

 

PETER PETEK

Rojen 7. 9. 1962, iz Starošinc. Zaposlen je v MP d.o.o. Ptuj. Kri je začel darovati pri 18. letih, do sedaj je daroval 104-krat. Srečen je, če lahko komu s svojo krvjo reši življenje.

 

JOŽEF FRANGEŽ

Rodil se je 3. 2. 1948 v Sp. Jablanah, kjer še sedaj živi. Tudi on je prvič daroval kri v vojski JLA leta 1967. Na Ptuju je daroval kri potem leta 1969 in tako vse do leta 2012. Takrat je daroval stotič in zadnjič. Zdravstveno stanje mu tega več ne dovoli. Ostal pa je naš zvesti član in vzornik.

 

BRANKO FERLEŽ

Rojen 15. 6. 1958. Stanuje v Kidričevem. Tudi pri njem je krivec za prvi odvzem krvi vojska v Sarajevu leta 1980. V času zaposlitve v Talumu je bil član krvodajalcev Taluma. Sedaj pa se že vrsto let druži z najboljšimi na vasi. Je poročen in ima pet otrok. Hčerka je že tudi krvodajalka. Pri nas se počuti dobro in med novimi prijatelji se ima vedno prijetno. Kri je daroval 100-krat.

 

Vsem sedmim krvodajalcem se iskreno zahvaljujemo za darovano kri in njihov human odnos. Hvala tudi v imenu vseh bolnikov, ki ste jim olajšali zdravljenje ali pa rešili življenje s svojo dragoceno tekočino KRVJO.

Družba vas premalo ceni, za nas pa ste neprecenljivi tudi kot ljudje, člani in prijatelji. HVALA.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kidričevo!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
17.10.2017
Danes ni dogodkov.
19.09.2017 | Šport
REKREACIJA V DVORANI

Bodite prvi pri oddaji mnenja.