Logo MojaObčina.si
DANES
27°C
15°C
JUTRI
29°C
15°C
Oceni objavo

Poziv oškodovancem za prijavo škode, zaradi posledic močnih neurij z obilnim deževjem, vetrom, zemeljskimi plazovi in poplavami dne 3. in 7. junija 2024

Poziv oškodovancem za prijavo škode, zaradi posledic močnih neurij z obilnim deževjem, vetrom, zemeljskimi plazovi in poplavami dne 3. in 7. junija 2024

 

Uprava RS za zaščito in reševanje je sprejela sklep o pričetku ocenjevanja škode na stvareh, zaradi posledic močnih neurij z obilnim deževjem, vetrom, zemeljskimi plazovi in poplavami (NE VELJA ZA ŠKODO TOČE) dne 3. in 7. junija 2024.

Pozivamo vse občane, ki so utrpeli delno škodo na stavbah ter kmetijskih zemljiščih, da prijavijo škodo na predpisanih obrazcih.

Pri prijavi delne škode na stavbah je potrebno upoštevati tipične skupine del in materialov iz Uredbe o metodologiji za ocenjevanje škode (Uradni list RS, št. 67/03,79/04,81/06 in 68/08), npr. ometi, parket, poškodovano stavbno pohištvo, … ( v priponki) ter dopisat višino vode v objektu (v cm). Potrebno  je priložiti tudi sliko poškodovanega objekta oz. kmetijskega zemljišča. Škoda na kmetijskih pridelkih se ne prijavlja, ampak zgolj škoda na kmetijskih zemljiščih, kot je npr. plazenje zemljišča, nanosi zaradi poplav, odnašanje zemlje …

Obrazci za prijavo škode so oškodovancem na voljo v sprejemni pisarni Občine Kidričevo ter v priponki na spletni strani in sicer www.kidricevo.si

Vloge se bodo sprejemale do četrtka, dne 18. 7. 2024 do 15. ure.

Vse dodatne informacije v zvezi z izpolnjevanjem obrazcev za prijavo škode, lahko dobite na sedežu Občine Kidričevo ali na tel. št.: 02 799 06 22 ter po e-pošti: jernej.spaninger@kidricevo.si.

Komentarji

Prosimo, da pri komentiranju upoštevate pravila za objavo komentarjev.
Ta prispevek še nima komentarjev. Bodi prvi!

Oglejte si tudi