Logo MojaObčina.si
DANES
12°C
2°C
JUTRI
11°C
0°C
Oceni objavo

Polnočnica v Kungoti pri Ptuju

Vsako leto se v času praznikov verniki poleg svetih maš na božični dan udeležijo tudi polnočnic, ki potekajo dan pred praznikom. Tako kot že vrsto let so se tudi tokrat v Kungoti pri Ptuju polnočnice odvijale ob 21. uri v cerkvi sv. Kunigunde, ki stoji v občini Kidričevo in spada pod župnijo Hajdina.
Maševal je župnik msgr. mag. Anton Pačnik. Lepo je bilo slišati cerkveni pevski zbor občanov iz Gerečje vasi in Kungote, s svojimi glasovi pa sta se pridružila tudi Simon in Alida. Zato zahvala vsem, ki ste kakor koli prispevali k temu čudovitemu večeru. Zahvala pa tudi msgr. mag. Antonu Pačniku za opravljeno sv. mašo in vse ostale, saj kot je sam povedal, zelo rad prihaja v naš kraj.

Po polnočnicah smo se družili na naši gmajni ob kuhanem vinu, čaju in piškotih, za katere so poskrbeli gledališčniki KUD Kungota pri Ptuju. Ob sproščenem klepetu so sledila voščila v želji, da se kmalu spet srečamo. Za lep večer ni potrebno veliko, le skupaj moramo stopiti in se poveseliti.

Suzana Žnider

Oglejte si tudi