Logo MojaObčina.si

Kidričevo

DANES
6°C
3°C
JUTRI
8°C
-4°C
Deli
6662

9. samostojna razstava ročnih del delavnic ustvarjalnosti

Članice društva »INVALID« Kidričevo, sekcija SONČNICE, so tudi to leto pripravile samostojno razstavo svojih del. Svoje izdelke so kot do sedaj razstavile širši javnosti na ogled v dvorani Društva upokojencev Lovrenc na Dr. polju v dneh od 13. do 15. aprila.

Otvoritve, ki je bila 13. aprila, se je udeležilo kar nekaj obiskovalcev od blizu in daleč. Zelo nas je veselilo, da sta se otvoritve udeležila tudi župan občine Kidričevo g. Anton Leskovar in poslanka v državnem zboru ga. Suzana Lep Šimenko, ki sta v svojem nagovoru pohvalila organizacijo razstave in seveda tudi razstavljene izdelke.

Čeprav je bilo v teh dnevih več prireditev, je razstavo obiskalo neverjetno veliko število obiskovalcev od blizu in daleč. Prišle so tudi predstavnice iz drugih društev Zveze društev »INVALID« ter krožkov iz različnih krajev severovzhodne Slovenije, s katerimi si izmenjujemo znanja, prijateljujemo in se strokovno izpopolnjujemo.

Na razstavi si je bilo moč ogledati različne izdelke, ki jih v delavnicah ustvarjalnosti izdelujemo skozi vse leto:

- vezenine različnih tehnik, prte, prtičke za različne priložnosti,

- izdelke iz papirja: rože, vaze, amfore, nakit in oblečena lutka z obleko iz papirja,

- izdelke iz plastičnega jedilnega pribora: lokvanji, svečniki in razne okrasne rože,

- unikatne posebej okrašene in dodelane steklenice posebnih oblik, velikonočne izdelke in raznolik nakit.

Vsem obiskovalcem se zahvaljujemo za obisk in spodbudne besede, ki so jih posamezniki zapisali v knjigo vtisov.

Prav posebna zahvala tudi vsem donatorjem izdelkov za izvedbo srečelova kakor tudi tistim donatorjem, ki so nam za izvedbo donirali denarna sredstva. Še enkrat HVALA!

Silvester SKOK,
predsednik DI Kidričevo

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi