Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 19.09.2018

pretežno jasno
Ponoči bo precej jasno, proti jutru bo ponekod nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 11 do 15, na Goriškem in ob morju okoli 17 °C.
13°C | 27°C
četrtek, 20.09.2018
13°C | 27°C
petek, 21.09.2018
12°C | 28°C
sobota, 22.09.2018
14°C | 18°C
nedelja, 23.09.2018
7°C | 20°C
Opozorila
Torek, 18.9.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
13°C
27°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila Društva

4. Poletni dejavni dnevi za otroke, mlade in ......


OBČINSKE, DRUŠTVA

| |
27.08.2016      11:45
A A

4. Poletni dejavni dnevi za otroke, mlade in starše


Sosednji prijatelji Kidričevo smo tudi v letošnjem letu pripravili Poletne dejavne dni, ki so potekali 4. leto zapovrstjo, in sicer od 16. do 18. avgusta.


Že šestič smo se fotografirali v Čatežu (foto: P. Komljenović).
Že šestič smo se fotografirali v Čatežu (foto: P. Komljenović).
Deli:

Z omenjenimi dnevi si želimo, da se naši člani kakor tudi drugi mladi družijo na kakovosten način in z mero ambicioznosti preživijo pripravljene dejavnosti v našem naselju. Tako smo v torek, 16. avgusta, pripravili nadaljevanje del na igrišču za mini golf ob odsluženem kopališču v Kidričevem, kjer smo barvali igralni poligon in ga pripravljali za njegov namen, da bi se po njem čim prej skotalila igralna žogica. V sodelovanju s podjetjem Talum in Občinsko upravo občine Kidričevo, s katerima razvijamo možnosti o ponovni uporabi poligona, sledimo gesti, da povezujemo naše otroke in mlade ter jih spodbujamo k odgovornemu druženju v dejavnostih, ki jih pripravljamo. Ob zaključku delovne dejavnosti – tekom torkovega dne – pa smo se že zbrali pred športno dvorano v Kidričevem, pred katero smo pod zvezdami gledali filme, ki so se kakor tudi naslednji dan združili pod imenom Kino pod zvezdami. Pohod in dejavnosti v učilnici v naravi v Strnišču, ki smo ju imeli načrtovani prav za sredo, smo, žal, zaradi slabega vremena morali odpovedati ter pripraviti športno animacijo udeležencev, ki so se v lepem številu zbrali v športni dvorani v Kidričevem. Pravijo, da ni pomembno, koliko se nas zbere, kakšen je rezultat ipd. Važno je pravo sodelovanje. To Sosednji prijatelji dokazujemo že 10 let in upam, da bomo tako povezovalno in ambiciozno uspešno korakali še naprej.


Žan JERENKO,
predsednik skupine Sosednji prijatelji6. POČITNIŠKI IZLET V TERME ČATEŽ

V sklop poletnih dejavnih dni uvrščamo tudi počitniški izlet, ki se je letos odvil že šestič v terme Čatež.

V četrtek, 18. avgusta, smo se mladi odpravili na naš vsakoletni izlet v terme Čatež, kjer smo dan preživeli z zabavnim celodnevnim kopanjem. Po dobrih 2 urah vožnje z avtobusom smo prispeli v Čatež nekaj po 10. uri. Ker ni bilo sonca in je bilo malce hladno, smo se odločili, da se gremo najprej kopat v notranje kopališče. Že po uri kopanja pa smo odšli v zunanjo termalno riviero, saj je postalo topleje in pokazali so se že sončni žarki. Dan smo preživeli na toboganih in v bazenih ter se ob tem zabavali kot vedno. Žal pa je vsega lepega enkrat konec. Ob 20. uri smo se odpravili po stojnicah po zunanjem turističnem kompleksu, nekateri so adrenalinsko uživali v lunaparku, drugi pa se hladili s sladoledom in z napitki. Malo po 21. uri smo se odpravili proti domu, kamor smo prispeli okrog 23. ure ponoči.

Tjaša ČUŠZahvaljujemo se županu g. Antonu Leskovarju in občinski upravi za pomoč pri organizaciji dejavnih dni, upravi Taluma in Restavraciji Pan, OŠ Kidričevo z ravnateljico go. Alenko Kutnjak na čelu, pekarni Strnad, pripravljavcem dejavnih dni, vsem našim članom, DPD Svoboda Kidričevo, spremljevalkam, staršem in otrokom, ki so se povabilu odzvali v lepem številu.

Hvala pa še vsem voditeljem skupine, ki ste zavzeto bdeli nad organizacijo.

Velika hvala!
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kidričevo!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!