Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 22.11.2017

pretežno oblačno
Danes bo na Primorskem in Notranjskem povečini oblačno, drugod bo prevladovalo deloma sončno vreme. Pihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 9 do 15 °C.
1°C | 15°C
četrtek, 23.11.2017
0°C | 14°C
petek, 24.11.2017
1°C | 15°C
sobota, 25.11.2017
6°C | 15°C
nedelja, 26.11.2017
4°C | 7°C
Opozorila
Sreda, 22.11.2017 ob 8h
Dodatnega opozorila ni.
1°C
15°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila Društva

2015 – 9 let skupine Sosednji prijatelji


DRUŠTVA

| |
16.03.2016      15:11
A A

2015 – 9 let skupine Sosednji prijateljiDeli:

Skupina mladih Sosednji prijatelji Kidričevo smo leto 2015 pričeli z vsakoletnim srečanjem članov in članic, ki smo ga izvedli meseca februarja, ko smo skupaj izoblikovali letni načrt. Veseli smo bili tudi obiska podžupanje gdč. Anje Rajher, s katero smo pričeli razmišljati o urejanju mini golf igrišča pri že odsluženem kopališču v Kidričevem. V začetku leta smo pričeli tudi s sodelovanjem z DPD Svoboda Kidričevo. Meseca marca smo se srečali voditelji skupine in načrtovali prihodnje delo. Kot predlansko leto smo tudi v 2015. sodelovali na II. Mednarodnem sejmu zbirateljev starin, ki se je 14. junija odvijal v Športni dvorani v Kidričevem v izvedbi Zgodovinskega društva Kidričevo, člani skupine so predstavili naše delo. Ob koncu meseca junija in v mesecu juliju pa smo se že pripravljali na izvedbo 3. Poletnih dejavnih dni za otroke, mlade in starše, ki so potekali tri dni, in sicer od 11. do 13. avgusta. Že pred omenjenimi dnevi smo organizirali delovni akciji kot pripravo in pričetek del na mini golf igrišču, kjer smo kasneje, 11. avgusta, skupaj s prisotnimi otroki in mladimi barvali in oživljali igralni poligon. Dan kasneje so se mladi udeleženci družili in zabavali ob športnih igrah v športni dvorani v Kidričevem, oba večera pa skupaj s približno 150 drugimi občani hladili pod zvezdami – na 2. izvedbi Kina pod zvezdami vse do jutranjih ur. Zadnji dan poletnih dejavnih dni smo tradicionalno že petič zapolnili avtobus in se odpeljali na počitniški izlet v terme Čatež, kjer smo uspešno in prijateljsko sklenili vroča poletna dogajanja. Jesenski čas smo izkoristili za zabavno druženje ob noči čarovnic, ki smo ga skupaj z go. Suzano Merlak pripravili v sobotnem dopoldnevu, 31. oktobra, v Parku mladosti. Zaključno druženje v letu 2015 pa smo imeli ob kreativnih delavnicah v mesecu decembru.
Z začetkom letošnjega leta smo vstopili v 10. leto naših skupnih druženj, naših dejavnosti, ki jih le ni bilo tako malo. Od tradicionalnih postavitev »mini« prvomajskega drevesa do postavitve iglujev, izletov na Ptuj in v Maribor in vsekakor se še bi kaj našlo. Prav je, da smo mladi aktivni, da v duhu neškodljivega vzdušja animiramo druge in ob tem krepimo tudi sami sebe. Zaznamuje nas prostovoljnost – že od vsega začetka – zato verjamem, da bomo vse, kar smo naredili za druge, občutili kdaj tudi mi. Ne vemo, kdaj, ampak zagotovo. Verjamem pa tudi, da je teh 10 let bilo za vse nas ena pravljica, ki se je bomo zagotovo vedno spominjali. In zagotovo je prav, da spodbudno nadaljujemo! Pohvala in zahvala vsem voditeljem skupine, članom in članicam ter vsem prijateljem, ki nam tako ali drugače pomagate!

Žan Jerenko,
predsednik skupine Sosednji prijatelji
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kidričevo!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.