Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 18.11.2017

delno oblačno
Popoldne bo delno jasno, predvsem po nižinah osrednje in jugovzhodne Slovenije bo ostalo precej nizke oblačnosti. Burja na Primorskem bo slabela in do večera ponehala. Najvišje dnevne temperature bodo od 5 do 9, na Primorskem do 15 °C.
-1°C | 9°C
nedelja, 19.11.2017
-1°C | 9°C
ponedeljek, 20.11.2017
-3°C | 10°C
torek, 21.11.2017
0°C | 10°C
sreda, 22.11.2017
4°C | 14°C
Opozorila
Sobota, 18.11.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
-1°C
9°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila Dogodki

550 evrov za otroke v stiski


DOGODKI

| |
27.06.2015      20:45
A A

550 evrov za otroke v stiski


Šolski sklad OŠ in vrtca Cirkovce, ki je v sedanji sestavi pričel delovati februarja letos, je na 9-dnevni spletni dražbi prodal boksarske rokavice Dejana Zavca za 5-kratno začetno ceno, in sicer za 550 evrov. Izkupiček je namenjen za stroške šole v naravi, za plačilo malice in kosil za otroke iz socialno šibkih družin.


Osnovnošolci OŠ Cirkovce na obisku pri Dejanu Zavcu
Osnovnošolci OŠ Cirkovce na obisku pri Dejanu Zavcu
Deli:

Po prireditvi in sejmu rabljenih predmetov v okviru Dneva za spremembe ter odmevni akciji zbiranja starega papirja smo organizirali spletno dražbo rokavic, ki jih je boksarska legenda Dejan Zavec podaril in lastnoročno podpisal. Boksarske rokavice so dobili v dar osnovnošolci in Simon Vidovič, učitelj športa na OŠ Cirkovce, ki so Dejana obiskali med pripravami na treningu. Kot se je pošalil učitelj Simon, so bili tudi njegov »sparring« partner med pripravami na borbo za naslov svetovnega prvaka. Dejanu so pripravili presenečenje in njegov spontan odziv je bil, da jim je podaril rokavice, s katerimi je treniral. Rokavice, ki so še »dišale« po Dejanu, so podarili Šolskemu skladu OŠ in vrtca Cirkovce. Sklad jih je ponudil na on-line dražbi, ki je potekala na spletni strani OŠ Cirkovce med 19. in 28. majem 2015. Na dražbi je sodelovalo 15 ponudnikov, najvišji ponujeni znesek je bil 550 evrov.

 

Kjer je volja, je tudi pot

Rokavice je kupila gospa Karmen iz Celja, ki jih je nameravala podariti svoji mami Mariji za rojstni dan. Marija je namreč velika oboževalka Dejana Zavca, ne samo zaradi športnih uspehov, ampak tudi zaradi njegove težke življenjske zgodbe, saj dokazuje, da je z voljo, optimizmom in trdim delom mogoče doseči tudi najvišje stopničke. Zato najbrž ni naključje, da je prav ta slogan »Kjer je volja, je pot« Dejan zapisal tudi na rokavice, sta razmišljali.

Ker se Cirkovške olimpijade, kjer smo jima rokavice želeli slavnostno izročiti, nista mogli udeležiti, sta si prišli rokavice v šolsko vitrino ogledat nekaj dni kasneje. Povedali sta, da sta za dražbo izvedeli iz TV-prispevka v Slovenski kroniki, kjer smo tudi povedali, da bo izkupiček namenjen za stroške šole v naravi, kar ju je pritegnilo.

»Pomembno je, da imajo otroci čim lepše otroštvo, da imajo vsi enako možnost iti na izlete in na morje, zato sem se odločila, da bom rokavice kupila,« je povedala Karmen. Marija, ki je del svojega otroštva preživela s starši v taborišču v Jesenovcu, je povedala, da veliko pomagata ljudem in da danes obe bolijo zgodbe, ko slišita, da otroci nimajo denarja za malico.

Karmen in Marija sta bili navdušeni nad cirkovško šolo, bogatim dogajanjem na šoli in aktivnostmi šolskega sklada. Odločili sta se, da bosta rokavice podarili nazaj šolarjem OŠ Cirkovce, da jim bo Dejanova zgodba v navdih in dokaz, da je z voljo in trudom možno doseči marsikaj.

 

Nataša Fras Haslinger,

Šolski sklad OŠ in vrtca Cirkovce
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kidričevo!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
November 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
19.09.2017 | Šport
REKREACIJA V DVORANI
20.11.2017 | Tečaji in delavnice
Božične otroške delavnice z DPD Svoboda Kidričevo
22.11.201 | Turizem
Sklepna delavnica na temo turizma

Bodite prvi pri oddaji mnenja.