Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 24.07.2017

oblačno
Zvečer in ponoči bo v južni polovici Slovenije še deloma jasno, drugod pa spremenljivo oblačno s krajevnimi plohami in nevihtami, ki bodo najpogostejše na severu in severovzhodu.
18°C | 27°C
torek, 25.07.2017
16°C | 25°C
sreda, 26.07.2017
14°C | 23°C
četrtek, 27.07.2017
13°C | 26°C
Opozorila
Nedelja, 23.7.2017 ob 16h
Nekaj močnejših neviht se lahko predvsem na severu in vzhodu Slovenije pojavi že danes, jutri pa bo možnost krajevnih neurij povečana po vsej državi.
18°C
27°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila Dogodki

2. srečanje oldtimerjev traktorjev


DOGODKI

| |
27.06.2015      10:01
A A

2. srečanje oldtimerjev traktorjev


Strojni krožek in sekcija Oldtimerjev Dravsko polje sta v nedeljo, 14. 6. 2015, organizirala 2. srečanje oldtimerjev traktorjev z blagoslovom vseh traktorjev, tudi novodobnih.


Foto: Marcela Krničar
Foto: Marcela Krničar
Deli:

Srečanje se je pričelo ob 10. uri s prihodom vseh sodelujočih starodobnikov – sodelovali so tako domači traktoristi kot tudi iz sosednjih občin in društev. Skupaj se je tako zbralo 52 starodobnih traktorjev, v povprečju abrahamove starosti. Iskali smo tudi najstarejši traktor in našli s častitljivimi in zavidljivimi 67 leti traktor iz naše občine. Vendar če ga pogledamo, je pravi mladenič. Zato iskrene čestitke in pohvale vsem tistim lastnikom starih traktorjev, ki jih tako skrbno negujete in vzdržujete, da so lahko vam v ponos ter nam v veselje.

Po vseh formalnostih, ki jih je vsak udeleženec moral opraviti ob prijavi, je sledil pozdrav vsem, kratko okrepčilo in nato smo krenili na panoramsko vožnjo po vaseh. Vozili smo v smeri Šikole–Stražgonjca, Sp. Gorica, Starošince ter nazaj v Cirkovce. Prvi krajši postanek je bil na Spodnji Gorici, kjer smo si pogledali razstavo ročnih del domačinov, nas pa so toplo sprejeli in pogostili, za kar se jim iskreno zahvaljujemo in obljubljamo, da se bomo še vrnili. Drugi krajši postanek je bil pri muzeju v Starošincah, kjer smo si ga tudi z navdušenjem ogledali. Hvala g. Žitniku za sprejem, razlago in vse povedano. Vožnjo smo zaključili z vrnitvijo na šolsko igrišče v Cirkovce, kjer so se nam pridružili tudi novodobni traktorji. Šolsko igrišče je tako bilo skoraj premajhno za vse.

Sledil je nagovor vsem sodelujočim, krajši kulturni program ter blagoslov vseh traktorjev. Blagoslov so opravili cirkovški, lovrenški in majšperški g. župnik. Hvala vsem za njihovo delo. Ker smo po vožnji bili že pošteno lačni, smo izredno dober bograč, ki so ga pripravili gospodje iz Turističnega društva Dravsko polje, pojedli do zadnje žlice. Zagotovo se vidimo tudi naslednje leto. Iskrena hvala tudi vsem ostalim, ki so pomagali na tak ali drugačen način, da je prireditev bila izpeljana uspešno in dobro. Hvala gasilcem PGD Jablane in PGD Šikole za spremljavo na naši poti, da je potekala varno in tekoče. Hvala za kulturni prispevek Veselim polankam, zakoncema Letonja ter Stoperški bandi. Hvala za prispevek tudi vsem sponzorjem, ki so nas podprli tako finančno kot tudi materialno, da smo prireditev izpeljali tako, kot je bilo zastavljeno.

S to prireditvijo smo tako obeležili tudi občinski praznik naše občine in z veseljem vas že sedaj povabimo, da se nam (ponovno) pridružite na 3. srečanju oldtimerjev.

 

Stanko Krničar,

predsednik oldtimerjev
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kidričevo!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Julij 23 24 25 26 27 28 29 30 31 1
23.07.2017
Danes ni dogodkov.
24.07.2017 | Kultura
Ljudska z`godba - Festival Arsana
24.07.2017 | Kultura
Ljudska z`godba - Festival Arsana

Bodite prvi pri oddaji mnenja.