Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 20.09.2018

jasno
Popoldne bo povečini sončno, nastale bodo posamezne plohe ali nevihte. Temperature bodo od 23 do 29 °C.
15°C | 27°C
petek, 21.09.2018
13°C | 28°C
sobota, 22.09.2018
14°C | 20°C
nedelja, 23.09.2018
10°C | 20°C
Opozorila
Sreda, 19.9.2018 ob 14h
Dodatnega opozorila ni.
15°C
27°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila Dogodki

14. likovna kolonija DPD Svoboda Kidričevo


DOGODKI, DRUŠTVA, UMETNOST

| |
26.06.2017      22:29
A A

14. likovna kolonija DPD Svoboda KidričevoDeli:

Likovna sekcija DPD Svoboda Kidričevo je v počastitev praznika občine Kidričevo izvedla že tradicionalno 14. likovno kolonijo. Kolonija, ki se je pričela v soboto, 10. junija 2017, se je zaključila z odprtjem likovne razstave nastalih del v soboto, 17. junija 2017, v slavnostni dvorani Dvorca Sternthal.

Za glasbeni utrip je s saksofonom poskrbela osnovnošolka Živa Gabrovec, k ogledu razstave pa nas je povabil podžupan g. Bogdan Potočnik.

Ob odprtju razstave je spregovorila tudi predsednica društva ga. Majda Klemenčič Vodušek, ki se je ob tej priložnosti zahvalila za možnost razstavljanja v prečudovitem prostoru dvorca. In nadaljevala: »Vsakdo izmed nas je unikat in vsakdo zna, kar malokdo zna. Vsakomur je bilo v zibelko položeno nekaj lepega in dobrega! Pa vendar, vsak ima tudi tihega sovražnika, od katerega je prepogosto odvisna naša dobra volja. Zato ker ta naš sovražnik mora imeti vedno prav! To je naš ego. Pa vendar vsak ego nima negativnega prizvoka. Vsak izmed naših likovnikov je na svoj pozitivni način individualist s pozitivnim egom. S svojimi idejami, s svojim izražanjem, s svojo pripadnostjo skupini, s svojim doprinosom k izboljšanju življenja in še bi lahko poimenovala lastnosti, gradnik našega kulturnega društva, predvsem likovne sekcije.«

Z likovno besedo je nadaljevala tudi mentorica likovne kolonije Aleksandra Vidovič, ki je spregovorila tudi o zadani temi. Na tokratni likovni koloniji so likovniki razmišljali in ustvarjali na temo »Štiri«.

Človekov obstoj definirajo čas in prostor ter akcija, ki se zgodi v določenem trenutku in kraju.

Naprej, nazaj, levo, desno.

Spredaj, zadaj, zgoraj, spodaj.

Sever, jug, vzhod, zahod.

Prostorske dimenzije, s katerimi se ustvarjalec sooča, ko se postavi v okolje, v katerem ustvarja, ter dimenzije slikarskega platna in drugih nosilcev likovnega sporočila.

Nekateri so upodobili štiri poglede na pokrajino, nekateri so simbolično prikazali štiri letne čase, 4 elemente (vodo, zrak, zemljo, ogenj), se lotili poslikave nosilcev z vseh strani, si razdelili slikarsko platno na štiri dele, se soočili s kvadratnim platnom ali pa dobesedno razdelili sliko na štiri dele in jo povezali v štiridelne slike – kvadriptihe.

Nastali so novi pogledi na svet, naše soočenje s »štiri«.

Na 14. likovni koloniji DPD Svoboda Kidričevo smo ustvarjali: MIRAN CAFUTA, TINA EMERŠIČ, JANI JANČEC, PATRIK KOMLJENOVIĆ, BOJAN LUBAJ, SONJA PIŠEK, JOŽE ŠAFRANKO, KLAVDIJA ŠMIGOC, IRENA TUŠEK in ALEKSANDRA VIDOVIČ.

Dela si lahko ogledate v slavnostni dvorani Dvorca Sternthal v času uradnih ur občine. Vabljeni!

Aleksandra Vidovič
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kidričevo!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!