Logo MojaObčina.si

Kidričevo

DANES
12°C
-1°C
JUTRI
15°C
3°C

Obiskala nas je botra s cajno

Prišla je botra s cajno in polepšala vaško središče v Kungoti.

Zelo smo se je razveselili, saj z njo prihaja najbogatejši letni čas leta, jesen. Ustavila se je na gmajni, kjer smo ji pripravili prostor, da je lahko odložila bogata darila. Prinesla je zvrhano cajno jesenskih dobrot, ki jih je nabrala v naravi. V košari skriva tudi pisane barve, s katerimi bo obarvala gozdove, polja in travnike, da bodo zažareli v škrlatnih jesenskih barvah. Z njo pa prihaja tudi veliko jesenskih opravil, saj bo treba pridelke pospraviti in jih shraniti za zimo. S svojim prihodom oznanja, da se poslavlja toplo in vroče poletje ter da prihaja mokra in hladna jesen.

Nekaj časa bo torej pri nas, dokler ne bo opravila vseh nalog, potem pa bo dala prostor naslednji  popotnici, ki bo prišla mimo. Morda pa bo ob odhodu v svojo cajno pospravila tudi koronavirus in bomo lahko zdravi zakorakali zimi naproti.

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi