Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 20.08.2018

pretežno jasno
Danes bo pretežno jasno. Na Primorskem bo pihala šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 28 do 32, na Primorskem okoli 34 °C.
16°C | 32°C
torek, 21.08.2018
17°C | 31°C
sreda, 22.08.2018
18°C | 31°C
četrtek, 23.08.2018
17°C | 32°C
petek, 24.08.2018
16°C | 29°C
Opozorila
Ponedeljek, 20.8.2018 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
16°C
32°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Po poteh »Ene žlahtne štorije«


KULTURA

| |
26.06.2018      21:58
A A

Po poteh »Ene žlahtne štorije«Deli:

V soboto, 2. 6. 2018, smo se člani Kulturnega društva Lovrenc na Dravskem polju odpravili proti zahodnemu delu Slovenije, v čudovita Goriška brda. Spremljalo nas je sončno vreme s poletnimi temperaturami. Najprej smo se ustavili na Sveti gori, ki s svojo nadmorsko višino ponuja veličasten razgled na Julijske Alpe, Trnovski gozd, Kras in vse tja do morja. Pot nas je nato peljala na ogled znamenitosti Goriških brd. Pri domačinki, ki izdeluje naravno kozmetiko, so nas najbolj navdušila polja sivke ter slastne goriške češnje. Pot nas je peljala do razglednega stolpa, kjer smo občudovali Brda še z višine. Ustavili smo se še v srednjeveški vasici Šmartno, ki je obdana s petimi obrambnimi stolpi. Za kratek čas smo se ustavili še v kraju Dobrovo, kjer poteka znameniti »praznik češenj«, in pa v kraju Vipolže, kjer stoji najlepša renesančna vila v Sloveniji. Izlet smo zaključili v vasici Šempas, kjer smo si na turistični kmetiji ogledali vinsko klet ter se okrepčali.


Eva Jurgec
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kidričevo!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!