Logo MojaObčina.si

Kidričevo

DANES
14°C
0°C
JUTRI
12°C
2°C
Deli
2939

Po poteh »Ene žlahtne štorije«

V soboto, 2. 6. 2018, smo se člani Kulturnega društva Lovrenc na Dravskem polju odpravili proti zahodnemu delu Slovenije, v čudovita Goriška brda. Spremljalo nas je sončno vreme s poletnimi temperaturami. Najprej smo se ustavili na Sveti gori, ki s svojo nadmorsko višino ponuja veličasten razgled na Julijske Alpe, Trnovski gozd, Kras in vse tja do morja. Pot nas je nato peljala na ogled znamenitosti Goriških brd. Pri domačinki, ki izdeluje naravno kozmetiko, so nas najbolj navdušila polja sivke ter slastne goriške češnje. Pot nas je peljala do razglednega stolpa, kjer smo občudovali Brda še z višine. Ustavili smo se še v srednjeveški vasici Šmartno, ki je obdana s petimi obrambnimi stolpi. Za kratek čas smo se ustavili še v kraju Dobrovo, kjer poteka znameniti »praznik češenj«, in pa v kraju Vipolže, kjer stoji najlepša renesančna vila v Sloveniji. Izlet smo zaključili v vasici Šempas, kjer smo si na turistični kmetiji ogledali vinsko klet ter se okrepčali.


Eva Jurgec

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!