Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.10.2017

pretežno oblačno
Ponoči in zjutraj bo na Primorskem in delu Notranjske zmerno do pretežno oblačno, proti vzhodu pa bo vse več jasnine, predvsem v Prekmurju je še možna jutranja megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 7 do 13, v zatišnih legah severne Slovenije okoli 4 stopinje C.
6°C | 21°C
nedelja, 22.10.2017
8°C | 16°C
ponedeljek, 23.10.2017
8°C | 12°C
torek, 24.10.2017
6°C | 16°C
Opozorila
Petek, 20.10.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
21°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Izlet Kulturnega društva Lovrenc na Ribniško ......


KULTURA

| |
11.09.2015      20:01
A A

Izlet Kulturnega društva Lovrenc na Ribniško in Kočevsko


Za letošnji izlet smo izbrali dolenjski konec Slovenije. Na pot smo se odpravili v soboto, 29. 8. 2015, ob 6. uri iz Lovrenca.


Skupinska fotografija ob reki Krki, v ozadju grad Žužemberk
Skupinska fotografija ob reki Krki, v ozadju grad Žužemberk
Deli:

Prva postojanka za ogled je bila grad Turjak, kjer nam je vodič na kratko predstavil njegovo zgodovino. Nedaleč od tam smo se ustavili na Trubarjevi domačiji v Rašici pri Velikih Laščah. V spominski hiši nam je življenjsko zgodbo Trubarja na zelo zanimiv in razumljiv način predstavil tamkajšnji vodič. Sami pa smo si ogledali še žago in mlin. Oče Primoža Trubarja je bil mlinar, bodoči reformator je namreč izhajal iz premožne družine. Pot smo nadaljevali do cerkve Nova Štifta, kjer nas je pričakal duhovnik in nam predstavil cerkev. Fantje treh vasi so zapeli in s svojim petjem očarali tudi ostale obiskovalce cerkve. Pred cerkvijo smo si privoščili skupinsko malico, tako da so se tudi ostalim izletnikom pocedile sline. Siti smo lažje nadaljevali s potjo. Spoznali smo zgovornega Ribn'čana, ki nas je seznanil z izdelavo lesenih izdelkov. Pojasnil nam je, kako se morajo izdelovalci suhe robe prilagajati času, da lahko od svojega dela še kaj zaslužijo. V središču mesta Ribnica smo se ustavili pri mogočni cerkvi sv. Štefana, za katero je zvonik na novo osnoval znameniti Jože Plečnik. Cerkev v Ribnici je bila večkrat poškodovana in porušena, nazadnje med drugo svetovno vojno. Notranjost cerkve je velika in mogočna, oltar pa krasi slika Ivana Groharja. V notranjščini pa smo se obenem spočili in ohladili. Sočasno s prvotno cerkvijo naj bi bil zgrajen tudi ribniški grad. Tukaj je bila sežgana zadnja čarovnica na Kranjskem. Sprehodili smo se po parku ob gradu in si na spomenikih prebrali, katere znane osebnosti izhajajo iz tega konca Slovenije. Sledila je kavica v gostišču, kjer je moč videti žive medvede in še kopico drugih živali. Pot smo nadaljevali skozi Kočevje in Žužemberk do gostišča, kjer so nas že čakali z aperitivom in nas postregli z okusnim poznim kosilom. Imeli smo tudi čas za klepet in druženje ter vožnjo s kanuji po reki Krki. Naš vodič je vso pot kot iz rokava stresal šale, še največ pa smo se presmejali na njegov račun. Večina je namreč dobršen del izleta menila, da imamo vodiča z brado, izkazalo pa se je, da mu je sled na bradi pustil mikrofon na avtobusu. Med večerno vožnjo proti domu smo polni prijetnih vtisov ugotovili, da je izlet zelo dobro uspel.

Sonja Pišek, KD Lovrenc
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kidričevo!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
20.10.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.