Logo MojaObčina.si

Kidričevo

DANES
19°C
0°C
JUTRI
21°C
3°C
Deli

Zakopane in Krakow z obiskom sejma Moto show

Tudi v letošnjem letu smo organizirali strokovno ekskurzijo za gospodarstvenike s sedežem v občini Kidričevo. Letos smo se odločili za Poljsko. Na pot smo krenili 18. 5. 2018.

Prvi dan smo imeli postanke ob poti. Ogledali smo si slovaški zdraviliški kraj Pieštany, v Visokih Tatrah smo se srečali s slikovito dediščino lesenih poljskih vasi, v Zakopanah smo si ogledali slavno zimsko športno središče. Drugi dan smo imeli postanek v Wieliczki, kjer smo se spustili v rudniške rove najstarejšega evropskega rudnika kamene soli, ki je sedaj muzejsko urejen. Presenetil nas je s številnimi dvoranami, skulpturami in celo s podzemsko katedralo, ki je vsa vklesana v sklade zelenkaste kamene soli. Po ogledu smo pot nadaljevali do prestižne stare prestolnice kraljeve Poljske, ki nas je s svojimi kulturnimi zakladi presenečala na vsakem koraku. Odpravili smo se tudi na Sigismundov zvonik, kjer visi največji poljski zvon s težo 11 ton, sam »Zygmunt« pa nudi veličastno panoramo po strehah Krakova. Tretji dan nas je pot vodila na sejem Moto show, kjer so se predstavili visoko zmogljivi športni avtomobili, ki so za profesionalno rabo, kot je rally, pa tudi najnovejši modeli MPF, SUV, luksuzni in drugi. Nato smo se napotili proti domu, vendar smo napravili postanek še za ogled nacističnih taborišč Auschwitz in Birkenau (Unesco), kjer se je v letih 1940–45 izvajal genocid nad Židi in drugimi ljudmi 27 narodnosti Evrope v najbolj temačnih in dramatičnih razmerah. Obiskali smo tudi Blok 17, v katerem so bili zaprti slovenski interniranci. Po ogledu obeh muzejsko urejenih taborišč smo se napotili proti domu, kamor smo prispeli v poznih nočnih urah. Sproščeno druženje gospodarstvenikov je odlično uspelo in že se veselimo prihodnjega leta.

 

Anja Rajher,

predsednica Odbora za gospodarstvo

Foto: Anita Kirbiš

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi