Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 19.11.2018

oblačno
Ponoči in zjutraj bo v zahodni Sloveniji delno jasno. Drugod bo oblačno, ponekod v notranjosti bo zjutraj rahlo snežilo. Na Primorskem bo pihala šibka do zmerna burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -3 do 2, na Primorskem okoli 4 °C.
2°C | 3°C
torek, 20.11.2018
2°C | 3°C
sreda, 21.11.2018
2°C | 5°C
četrtek, 22.11.2018
4°C | 7°C
Opozorila
Nedelja, 18.11.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
2°C
3°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Gospodarstvo

Ko te premami želja, narediti nekaj dobrega ......


GOSPODARSTVO

| |
23.03.2017      19:47
A A

Ko te premami želja, narediti nekaj dobrega za ljudi, se lahko rodijo velike stvariDeli:

Člani in simpatizerji občinskega odbora NSi Kidričevo smo se konec meseca januarja zbrali na letnem zboru članstva. Veseli smo bili, da se nam je na zboru tudi letos pridružil poslanec državnega zbora Jožef Horvat, ki je prinesel pozdrave predsednice Ljudmile Novak in poslanske skupine N.Si ter se zahvalil za dobro delo na lokalnem nivoju. Poudaril je, da smo v 25 letih dosegli veliko in da je bilo sprejetih precej pomembnih odločitev, ki so dodobra zaznamovale življenje v Sloveniji. V letu 2016 je poslanska skupina vložila 20 zakonov, vsi zakoni so šli za izboljšanje poslovnega okolja, gospodarske rasti, večje zaposlenosti, večje potrošnje, višanje plač, uvesti smo hoteli socialno kapico, vložena je bila novela zakona o dohodnini in zakon o osebni asistenci. Skupaj smo se spraševali, zakaj Evropa nima enotne politike glede problema beguncev, zakaj se Slovenci najhitreje staramo, se nekateri upravičeno bojijo islamizacije in zakaj v Sloveniji zelo slabo črpamo sredstva kohezijskega sklada, ter se veselili ob dejstvu, da v bližino prihaja Magna, ki bo omogočila nova delovna mesta. Prav tako smo bili počaščeni, da so bili z nami predsednica RO N.Si Ptuj-Ormož, Barbara Urbanc Omers, ki je poudarila pomen dobrega sodelovanja med občinskimi odbori, gospod Janez Rožmarin, ki nas je spodbudil, da ne smemo skrivati ambicij, in Franc Mihelič, predsednik OO N.Si Podlehnik, s katerim smo potiho že kovali skupne načrte za prihodnost.

 

Na letošnjem zboru članstva smo imeli izjemno priložnost, da se spomnimo začetkov delovanja naše stranke v naši občini. K temu nas je spodbudil naš cenjeni član Viktor Cafuta, ki je iz rok Jožefa Horvata prejel posebno plaketo, zahvalo vodstva N.Si Slovenije za delo v stranki in prispevku na lokalnem nivoju  bronasti znak N.Si. Kljub temu da sprva ni imel želje iti v politiko, ga je želja, narediti nekaj dobrega za ljudi, premamila, zato se je takrat včlanil v stranko SKD in po neuspešni združitvi z SLS na občinskem nivoju vstopil v novoustanovljeno stranko N.Si., pri delovanju katere pomaga še danes. Ob prijetnem nostalgičnem druženju so nam misli že uhajale k novim izzivom. V tem letu si želimo izpeljati kar nekaj projektov, v svojo družbo privabiti še kakšnega zagnanega občana in s svojim delom doprinesti k še boljšim pogojem za življenje v naši občini. Vabimo vas, da se nam pridružite – se z nami zapeljete na kolesu, z nami delite svoje ideje na Facebook profilu Nova Slovenija – Občina Kidričevo, nam pošljete pisemce na kidricevo@nsi.si ali pa nas enostavno pocukate za rokav.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občinski odbor NOVA SLOVENIJA - KRŠČANSKI DEMOKRATI Kidričevo? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
November 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
18.11.2018
Danes ni dogodkov.
25.11.2018 | Družabni dogodki
Drsališče in drsalna steza - Park pod tisočerimi zvezdami
25.11.2018 | Družabni dogodki
PRAZNIČNI BUS NAPOVEDNIK
26.11.2018 | Tečaji in delavnice
Otroška božična delavnica z DPD Svoboda
20.11.2018 | Kultura
LITERARNI VEČER Z ZVEZDANO MLAKAR
20.11.2018 | Šport
2. Državna liga-standard zračna puška
25.11.2018 | Družabni dogodki
Drsališče in drsalna steza - Park pod tisočerimi zvezdami
25.11.2018 | Družabni dogodki
PRAZNIČNI BUS NAPOVEDNIK
26.11.2018 | Tečaji in delavnice
Otroška božična delavnica z DPD Svoboda

Bodite prvi pri oddaji mnenja.