Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.07.2018

delno oblačno
Zvečer in ponoči bo pretežno jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 12 do 17, ob morju okoli 20 °C.
14°C | 30°C
sobota, 21.07.2018
17°C | 29°C
nedelja, 22.07.2018
17°C | 27°C
ponedeljek, 23.07.2018
16°C | 29°C
Opozorila
Četrtek, 19.7.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
14°C
30°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Etnografsko društvo Kurenti Vetrovniki ......


DOGODKI, DRUŠTVA

| |
26.06.2017      19:23
A A

Etnografsko društvo Kurenti Vetrovniki KidričevoDeli:

V jesenskem delu prejšnjega leta smo Kurenti Vetrovniki po dogovoru z Občino Kidričevo in podjetjem Saubermacher Slovenija sprejeli izdelavo brvi v Učilnici v naravi. Učilnica v naravi se nahaja v Boldirjevi jami v Strnišču.

V zimskem času smo pripravili načrte in les ter letos spomladi začeli na polno. Brv je dolga 24 metrov, široka 1,4 m ter povezuje brežino in otok ribnika. Za izdelavo smo porabili 1920 kg profilnega železa, 3,5 m3 lesa, 5 m3 betona za temelje in ca. 800 delovnih ur.

V soboto, 10. 6. 2017, smo organizirali otvoritev v sklopu spremljajočih dogodkov ob prazniku občine Kidričevo. Dogodek se je začel v gradu Sternthal, kjer smo imeli s pomočjo Zgodovinskega društva Kidričevo predavanje Kidričevo skozi zgodovino. Predaval je g. Radovan Pulko, za kar se mu lepo zahvaljujemo. Po predavanju smo imeli kratek pohod v Učilnico v naravi, kjer smo z g. županom Antonom Leskovarjem in gosti slovesno odprli brv. Po slovesnem delu je sledila pogostitev vseh udeležencev.

Iskreno se zahvaljujemo financerjema Občini Kidričevo in podjetju Saubermacher Slovenija, družini Godec za razrez lesa, podjetju Marjan Žumer, s. p., za donacijo, g. Slavku Plajnšku za obdelavo lesa ter Ribiškemu društvu Šterntal za vso pomoč in sodelovanje.

Največja zahvala pa gre našim članom ED Kurenti Vetrovniki, ki so porabili ogromno svojega časa za izdelavo tega velikega projekta. Upamo, da bo ta brv, ki smo jo poimenovali Most povezovanja, nosila še veliko generacij.

Etnografsko društvo Kurenti Vetrovniki Kidričevo
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kidričevo!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.