Logo MojaObčina.si

Kanal ob Soči

JUTRI
31°C
16°C
NED.
31°C
15°C
4032

Tudi rock in pop glasbe ni manjkalo

V sredo 18. maja se je odvil koncert Mladinskega pihalnega orkestra Deskle z gostom Mladinskim orkestrom Glasbene šole Tolmin. Vsak orkester se je predstavil s petimi skladbami in na koncu še dvema skupnima. Orkester iz Deskel vodi dirigent Robert Hvalica že vse od ustanovitve 1993. Z rednim delom in medsebojnim zaupanjem orkester postaja kakovostnejši in številčnejši. Mladinski pihalni orkester Glasbene šole Tolmin je nastopil pod vodstvom dirigenta Matije Mlakarja. Sestavljajo ga pretežno učenci 5. in 6. razreda pihal, trobil ter tolkal na Glasbeni šoli Tolmin. Zasedba se tako stalno spreminja in pomlajuje. V obeh orkestrih je dodatno obogatitev prinese tudi pomoč starejših godbenikov. Predstavljeni program je obsegal od klasične orkestrske skladbe, namenjene predvsem mladim, pa tudi rock in pop glasba ni manjkala. Namen takšnih orkestrov je predvsem ta, da učenci spoznavajo osnove orkestrskega igranja, ki predstavlja odskočno desko za vstop v velik pihalni orkester.

Na koncu sta orkestra zaigrala dve skladbi, vsako je vodil eden od dirigentov. Poslušalci so jim pozornost izkazali s toplimi in spodbudnimi aplavzi. Melodije, ki smo jih poslušali, so pričarale prijetno vzdušje, ki se je nadaljevalo še naprej v večer.

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi