Logo MojaObčina.si

Kanal ob Soči

DANES
27°C
13°C
JUTRI
27°C
13°C

Jaslice na Gorenjem Polju

Le peščica jih je, a znova in znova nas presenečajo. Idej jim nikoli ne zmanjka, a bolj kot to je pomembno, da jih znajo tudi uresničiti. Naravna jama pod pokopališčem je vedno burila domišljijo in letos je dobila pravo vlogo – ponudila je zatočišče Sveti družini. V naravni velikosti izdelane figure so do potankosti dodelane. Na vhodu nas pozdravlja v skale pritrjen angel, ki posebej ponoči pokaže ves svoj sijaj. Iz votline čisto potiho prihaja božična glasba, ki še poudarja čarobnost tega za marsikoga najlepšega časa v letu. Prvo presenečenje nas je čakalo že na nočnem pohodu med vasmi, ko smo se spustili po klancu navzdol pri Plaučevi hiši in zagledali lučke v obliki angela, na zidu pa so gorele bakle. Največ ljudi pa si je jaslice ogledalo po polnočnici v cerkvi nadangela Mihaela, ko so se s kozarcem toplega čaja ali kuhanega vina sprehodili do votline. Iskrice veselja v otroških očeh in vzkliki občudovanja »Kako lepo!« med odraslimi so zahvala za ves trud in potrditev, da so ideje prave.

 

Besedilo: Marta Bitežnik

 

 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi