Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 26.09.2018

pretežno jasno
Popoldne bo pretežno jasno. Burja na Primorskem bo ponehala. Najvišje dnevne temperature bodo okoli 15, ob morju in na Goriškem do 20 °C.
2°C | 19°C
četrtek, 27.09.2018
4°C | 25°C
petek, 28.09.2018
8°C | 28°C
sobota, 29.09.2018
14°C | 21°C
nedelja, 30.09.2018
4°C | 19°C
Opozorila
Sreda, 26.9.2018 ob 14h
Dodatnega opozorila ni.
2°C
19°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila Društva

20. tradicionalni Pohod na Jelenk


DRUŠTVA

| |
12.12.2017      13:35
A A

20. tradicionalni Pohod na JelenkDeli:

Planinsko društvo Valentin Stanič iz Kanala je organiziralo jubilejni 20. Pohod na Jelenk. Hrib velja za sveto goro starovercev, na njem je mogoče začutiti dobro energijo. Na Jelenku so leta 1850 prvič izobesili slovensko trobojnico. Pohod je tradicionalno umeščen v prvi ali drugi konec tedna v decembru (konec tedna, ki ne gosti Miklavža). S tem pohodom se kanalski planinci konec leta ob začetku zime poslavljamo od gora. Jutro je bilo hladno, −5 °C. Čez noč se je temperatura dvigovala (prejšnji večer je bilo na Jelenku celo −11 °C). Kolona planincev iz Kanala, Deskel, Ročinja, Tolmina, Idrije, Nove Gorice in še od kje se je v slabi uri ogrela in že dosegla snežno mejo na višini 400 m. Kmalu so dosegli Kanalski Vrh, kjer so že izkoristili prve jutranje lepe razglede na Julijske Alpe. Pri bivaku Zvone so se pogreli s čajem ob odprtem ognju in po kratkem postanku nadaljevali po zahodnem robu Banjške planote na jug proti vrhu Jelenka. Vzdušje je bilo zelo planinsko veselo. Pokrajina je bila zasnežena in prelepa. Na vrhu so po razgledovanju dočakali prvo pooblačitev. Vračali so se skozi gozd in preko zasneženih pašnikov spet do bivaka Zvone. Zadovoljni »oče« pohoda Zvonko Lazar jih je še pogostil s svojo okusno domačo tlačenko. Ob spustu v dolino so si ogledali še jezero ČHE Avče. Ob prihodu v Kanal so jih že spremljale prve večerne snežinke. Zadovoljni so si zaželeli spet nasvidenje v letu 2018 in odrajžali domov.

 

PD Valentin Stanič Kanal

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kanal ob Soči!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Lokalni časopis Most
Številka: 56
Izšla: 30.06.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.