Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 21.10.2018

pretežno jasno
Danes bo spremenljivo do pretežno oblačno in ponekod po nižinah sprva megleno. V notranjosti Slovenije se bodo občasno pojavljale manjše padavine, deloma plohe. Zapihal bo severni do severovzhodni veter, na Primorskem šibka do zmerna burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 10 do 14, na Primorskem do 18 °C.
12°C | 18°C
ponedeljek, 20.10.2018
10°C | 24°C
torek, 22.10.2018
6°C | 19°C
sreda, 23.10.2018
5°C | 19°C
četrtek, 24.10.2018
9°C | 22°C
Opozorila
Nedelja, 21.10.2018 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
18°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Nova priložnost za mlade iskalce zaposlitve ......


NOVICE

| |
29.08.2017      14:38
A A

Nova priložnost za mlade iskalce zaposlitve iz Goriške regijeDeli:

Pridruži se, izboljšaj svoje kompetence in se zaposli v lokalnem okolju!

Si mlad od 15 do 29 let? Iščeš zaposlitev? Zaključuješ šolanje? Si študen/dijak/absolvent in bi se rad preizkusil v svojem poklicu? Se bi rad zaposlil v svojem lokalnem okolju? Pridruži se nam! Pomagali ti bomo do ustrezne zaposlitve.

Mladi, ki vstopajo na trg dela, se pogosto srečujejo z ovirami pri iskanju (prve) zaposlitve. Ovire se največkrat kažejo v pomanjkanju delovnih izkušenj in praktičnih znanj. S projektom 'Lokalno partnerstvo za povečanje zaposlovanja mladih na lokalnem trgu dela' mladim pomagamo premagovati omenjene ovire. Novost modela je trofazno ciljno usmerjeno usposabljanje, ki mlade iskalce zaposlitve povezuje s potencialnimi delodajalci v regiji.

 

Usposabljanja bodo vodili strokovni delavci izbranih področji ter mladim predali teoretična in praktična znanja, ki jih delodajalci navajajo, kot potrebna za zaposlitev v njihovem podjetju. Tako osvojena znanja in veščine bodo nato preizkusili v praksi – pri potencialnih delodajalcih, kjer bodo pod vodstvom mentorja spoznavali posamezno delovno mesto.

Brezplačna usposabljanja bodo potekala v treh sklopih:

  1. Uvodno usposabljanje: Predavanja in delavnice, na katerih bodo udeleženci pridobivali znanja, potrebna za vključevanje v naslednji dve fazi usposabljanja, ki sta praktično naravnani.
  2. Praktično delo pri mladinskih in drugih organizacijah: Udeleženci bodo pridobljena znanja iz prve faze uporabili v praksi. V mladinskih in drugih nevladnih organizacijah bodo z aktivnim sodelovanjem pri izvedbi konkretnih projektov oz. nalog organizacije krepili kompetence kot je timsko delo, samoiniciativnost, prilagodljivost, odgovornost - kompetence, ki so dobrodošle na vsakem delovnem mestu.
  3. Usposabljanje na delovnem mestu pri izbranem lokalnem delodajalcu: Udeleženci bodo vključeni v praktično usposabljanje pri izbranem lokalnem delodajalcu, kjer bodo pridobili znanja in izkušnje za potencialno zaposlitev. Usposabljanje bo potekalo pod mentorstvom strokovnjaka iz podjetja.

PRIJAVIŠ SE LAHKO, ČE USTREZAŠ POGOJEM:

-starost od 15 do vključno 29 let

-aktivni iskalec / aktivna iskalka zaposlitve / študent, dijak, absolvent, ki si želi pridobiti nove izkušnje in znanja

-živiš ali se izobražuješ  v Goriški ali Obalno-kraški regiji

 

NE ZAMUDI TE PRILOŽNOSTI IN SE PRIDRUŽI. POHITI, ŠTEVILO MEST JE OMEJENO. SVOJO PRIJAVO ODDAŠ PREKO SPLETNEGA OBRAZCA*: KLIKNI TUKAJ

* Po prejemu prijave te bomo kontaktirali glede nadaljnjih informacij vključitve.

 

Začetek uvodnih usposabljanj bo predvidoma v začetku meseca oktobra 2017. Sodelovanja potekajo s podjetji in mladinskimi ter drugimi nevladnimi organizacijami iz občine Ajdovščina in Sežana in širše Goriške in Obalno-kraške regije. Projekt sofinancira Republika Slovenija in Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada.

 

Vabljeni k spremljanju naše spletne strani, kjer vas bomo obveščali z vsemi potrebnimi informacijami. Za vse informacije smo dosegljivi tudi po elektronski pošti in telefonu.

 

Inštitut za mladinsko politiko

Tel.: 040 657 676

Nina Bavčar Čargo, nina.cargo@institut-imp.si

Matjaž Zgonik, matjaz.zgonik@institut-imp.si

 

**V besedilu javnega razpisa uporabljeni izrazi, zapisani v moški spolni slovnični obliki, so uporabljeni kot nevtralni za moške in ženske.

 

Inštitut za mladinsko politiko, Ajdovščina

 

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI INŠTITUT ZA MLADINSKO POLITIKO, AJDOVŠČINA? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


INŠTITUT ZA MLADINSKO POLITIKO, AJDOVŠČINA
INŠTITUT ZA MLADINSKO POLITIKO, AJDOVŠČINA
CESTA IV. PREKOMORSKE 61 A
Tel:
Lokalni časopis Most
Številka: 56
Izšla: 30.06.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.