Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 18.11.2018

jasno
Danes bo v zahodni Sloveniji delno jasno, drugod pretežno oblačno. Predvsem na Kočevskem bo občasno naletaval sneg. Pihal bo vzhodni veter, na Primorskem zmerna do močna burja, ki bo čez dan nekoliko oslabela. Najvišje dnevne temperature bodo od 1 do 5, na Goriškem in ob morju do 10 °C.
2°C | 10°C
ponedeljek, 19.11.2018
4°C | 8°C
torek, 20.11.2018
5°C | 7°C
sreda, 21.11.2018
1°C | 13°C
četrtek, 22.11.2018
3°C | 12°C
Opozorila
Nedelja, 18.11.2018 ob 8h
V nedeljo dopoldne bodo najmočnejši sunki burje predvsem v Vipavski dolini še presegali hitrost 100 km/h.
2°C
10°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Pustovanje v Desklah


KULTURA, LOKALNE SKUPNOSTI, DOGODKI

| |
02.03.2017      21:28
A A

Pustovanje v DesklahPo novem imamo v Desklah PUSTOMAT namesto bankomata. Foto: Danila Schilling
Po novem imamo v Desklah PUSTOMAT namesto bankomata. Foto: Danila Schilling
Deli:

Po nekajletnem premoru ponovno pustne šeme v Spodnjih Desklah.

 

Pustno razpoloženje v Medgeneracijskem centru Pri Tinci se začne že veliko pred pustno soboto, saj se je treba dogovoriti in odločiti o marsičem v zvezi s pustovanjem. Zamisli je veliko, pa kaj, ko je izdelava enih mask predraga, drugih prezahtevna, tretje ne bi bile ravno najlepše oziroma dovolj zanimive in izvirne.

 

Po tehtnem premisleku so prevladali hipiji. Da, hipiji, otroci cvetja, ljubezni in miru, ki so se v šestdesetih in sedemdesetih letih prejšnjega stoletja zavzemali za mirno reševanje vseh vrst sporov, tako političnih kot verskih, za sprejemanje drugačnosti, za varstvo narave. Za stvari, ki so tudi danes še kako aktualne, mogoče še bolj kot v letih hipijevskega gibanja. Svoj odpor do običajnih družbenih pravil so pokazali z neobičajnimi oblačili in navadami, z modo dolgih las in ljubeznijo do rock glasbe.

 

Na pustno soboto se je skupina dvanajstih hipijev skupaj z godbeniki pihalnega orkestra odpravila na pustni pohod po ulicah Deskel. Med pohodom so se jim pridruževale nove in nove maškare. Razpoloženje je bilo enkratno in tudi krajani so bili nad pustom, ki se je po večletnem premoru ponovno vrnil v Spodnje Deskle, navdušeni.

 

Na pustni torek dopoldne je bilo pustno rajanje v medgeneracijskem centru, kjer so se zbrale maškare, od otrok, ki še v vrtec ne hodijo, do babic, ki so zakorakale že v osmo desetletje.

 

No, pust je tudi čas, ko lahko na šaljiv, pa kljub temu zelo resen način opozorimo na krivice, ki so se dogodile krajanom – od zaprtja pošte lansko poletje do banke, ki je prenehala poslovati ravno v času pusta, če omenimo najbolj boleči. Prav to je storila skupina maškar, ki se je prevažala po vaseh naše krajevne skupnosti in krajanom velikodušno ponujala brezplačen prevoz na banko in pošto v Kanalu na pustni torek, ob predhodni prijavi seveda.

 

 

 

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kanal ob Soči!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Lokalni časopis Most
Številka: 57
Izšla: 02.11.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
November 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
18.11.2018 | Šport
Kadetinje - 4. krog kvalifikacij
18.11.2018 | Ostalo
Zimski abonma - 2. predstava
20.11.201 | Ostalo
Balinarski turnir
20.11.201 | Ostalo
Risanje na prodne kamne
18.11.2018 | Šport
Kadetinje - 4. krog kvalifikacij
18.11.2018 | Ostalo
Zimski abonma - 2. predstava
20.11.201 | Ostalo
Balinarski turnir
20.11.201 | Ostalo
Risanje na prodne kamne
22.11.2018 | Ostalo
Muzikal O, mama moja!

Bodite prvi pri oddaji mnenja.