Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 21.09.2018

jasno
Ponoči se bo povsod razjasnilo, ponekod po nižinah bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 10 do 15, ob morju okoli 18 °C.
14°C | 30°C
sobota, 22.09.2018
18°C | 22°C
nedelja, 23.09.2018
10°C | 26°C
ponedeljek, 24.09.2018
13°C | 27°C
Opozorila
Četrtek, 20.9.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
14°C
30°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Pustovanje v Desklah


KULTURA, LOKALNE SKUPNOSTI, DOGODKI

| |
02.03.2017      21:28
A A

Pustovanje v DesklahPo novem imamo v Desklah PUSTOMAT namesto bankomata. Foto: Danila Schilling
Po novem imamo v Desklah PUSTOMAT namesto bankomata. Foto: Danila Schilling
Deli:

Po nekajletnem premoru ponovno pustne šeme v Spodnjih Desklah.

 

Pustno razpoloženje v Medgeneracijskem centru Pri Tinci se začne že veliko pred pustno soboto, saj se je treba dogovoriti in odločiti o marsičem v zvezi s pustovanjem. Zamisli je veliko, pa kaj, ko je izdelava enih mask predraga, drugih prezahtevna, tretje ne bi bile ravno najlepše oziroma dovolj zanimive in izvirne.

 

Po tehtnem premisleku so prevladali hipiji. Da, hipiji, otroci cvetja, ljubezni in miru, ki so se v šestdesetih in sedemdesetih letih prejšnjega stoletja zavzemali za mirno reševanje vseh vrst sporov, tako političnih kot verskih, za sprejemanje drugačnosti, za varstvo narave. Za stvari, ki so tudi danes še kako aktualne, mogoče še bolj kot v letih hipijevskega gibanja. Svoj odpor do običajnih družbenih pravil so pokazali z neobičajnimi oblačili in navadami, z modo dolgih las in ljubeznijo do rock glasbe.

 

Na pustno soboto se je skupina dvanajstih hipijev skupaj z godbeniki pihalnega orkestra odpravila na pustni pohod po ulicah Deskel. Med pohodom so se jim pridruževale nove in nove maškare. Razpoloženje je bilo enkratno in tudi krajani so bili nad pustom, ki se je po večletnem premoru ponovno vrnil v Spodnje Deskle, navdušeni.

 

Na pustni torek dopoldne je bilo pustno rajanje v medgeneracijskem centru, kjer so se zbrale maškare, od otrok, ki še v vrtec ne hodijo, do babic, ki so zakorakale že v osmo desetletje.

 

No, pust je tudi čas, ko lahko na šaljiv, pa kljub temu zelo resen način opozorimo na krivice, ki so se dogodile krajanom – od zaprtja pošte lansko poletje do banke, ki je prenehala poslovati ravno v času pusta, če omenimo najbolj boleči. Prav to je storila skupina maškar, ki se je prevažala po vaseh naše krajevne skupnosti in krajanom velikodušno ponujala brezplačen prevoz na banko in pošto v Kanalu na pustni torek, ob predhodni prijavi seveda.

 

 

 

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kanal ob Soči!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Lokalni časopis Most
Številka: 56
Izšla: 30.06.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.