Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.07.2018

oblačno
Zvečer in v prvem delu noči se bodo še pojavljale krajevne plohe in nevihte, nekatere bodo lahko močnejše. V drugi polovici noči se bo vreme prehodno umirilo. Najnižje jutranje temperature bodo od 13 do 18, ob morju okoli 20 °C.
17°C | 28°C
torek, 23.07.2018
20°C | 31°C
sreda, 24.07.2018
16°C | 32°C
četrtek, 25.07.2018
16°C | 32°C
Opozorila
Sobota, 21.7.2018 ob 18h
Do sredine noči na nedeljo bodo možna krajevna neurja.
17°C
28°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Praznik lipe na Goljevici


KULTURA, LOKALNE SKUPNOSTI, DOGODKI

| |
28.08.2017      17:46
A A

Praznik lipe na GoljeviciFoto: Matjaž Gusak
Foto: Matjaž Gusak
Deli:

Vaščani Goljevice smo se letos po nekaj letih premora odločili obuditi za nas simboličen praznik lipe. Ko je Slovenija leta 1991 razglasila samostojnost, smo na sredi vasi posadili lipo in od takrat vsako leto 25. junija ta praznik tudi obeležili.
Letošnje praznovanje je bilo drugačno od prejšnjih, za kar je poskrbel Pihalni orkester Salonit Anhovo, ki je ob dvigu zastave zaigral slovensko himno, kasneje pa še nekaj koračnic za boljše vzdušje. Pri organizaciji dogodka nam je finančno priskočila na pomoč KS Deskle - Anhovo, za kar se jim iskreno zahvaljujemo.Besedilo: Nataša Ivančič

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kanal ob Soči!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!