Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 27.06.2017

pretežno oblačno
Danes bo delno jasno z občasno povečano oblačnostjo. Nastajale bodo krajevne padavine, deloma kot plohe ali nevihte, ki jih bo več na zahodu. Zapihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo 26 do 30, na vzhodu do 32 stopinj C.
15°C | 30°C
sreda, 28.06.2017
18°C | 27°C
četrtek, 29.06.2017
18°C | 27°C
petek, 30.06.2017
17°C | 26°C
sobota, 01.07.2017
16°C | 25°C
Opozorila
Torek, 27.6.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
15°C
30°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Praznik Krajevne skupnosti Kanal


LOKALNE SKUPNOSTI

| |
28.02.2014      11:15
A A

Praznik Krajevne skupnosti Kanal


Na prireditvi ob prazniku KS so podelili priznanja ravnateljici OŠ Kanal Milki Zimic, Lovski družini Kanal, Društvu 4x4, Klubu kanalske mladine ter javno zahvalo mentorjem, ki brezplačno vodijo razne dejavnosti na OŠ Kanal.


Nagrajenci Krajevne skupnosti Kanal v letu 2013. Foto: Aleksander Grm
Nagrajenci Krajevne skupnosti Kanal v letu 2013. Foto: Aleksander Grm
Deli:

KS Kanal praznuje svoj praznik 25. novembra  v spomin na prvo konferenco OF za kanalsko področje, ki je bila v Kračicah na ta dan leta 1941. Tudi letos je bila ob obletnici tega dogodka 22. 11. 2013 v Gotski hiši v Kanalu prireditev, ki so se je udeležili krajani v velikem številu. 

     

Predsednik KS Marko Bucik je v svojem nagovoru opozoril na dosežke, ki so jih v KS v zadnjem času že pridobili oziroma jih načrtujejo dokončati v bližnji prihodnosti. Največje pridobitve so po njegovem mnenju prenova Partizanske ulice, izgradnja parkirišč nad garažami, dograditev in energetska posodobitev vrtca, postopna zamenjava javne razsvetljave, urejanje trga Kontrada in razširitev ceste do Gorenje vasi. V KS Kanal se ureja tudi kanalizacija v Čolnici, vodno zajetje na Kanalskem Vrhu in dokumentacija za javno postajališče v Ajbi. V Gradu v Kanalu je bil saniran zid, do Morskega pa na pešpoti postavljena ograja.

 

Po mnenju predsednika KS dobro sodeluje s številnimi društvi in tudi z Občino Kanal. V kraju so še vedno posamezniki, pripravljeni brezplačno delati v dobro skupnosti. Posebna zahvala velja prostovoljcem, ki so pomagali pri selitvi vrtca in sanaciji strehe občanke. Predsednik KS Marko Bucik je opozoril tudi na polemiko glede gradnje obvoznice. Menil je, da bi bila gradnja obvoznice za Kanal pridobitev in bi morali skupaj poiskati najboljšo rešitev za njeno izgradnjo, ravnati konstruktivno in ne v naprej rušiti za kraj pomemben projekt.

 

Na prireditvi so podelili priznanja KS Kanal. Prejela so jih društva, zaslužna za promocijo in uspehe KS Kanal, in sicer Lovska družina Kanal, ki je v preteklem letu praznovala 60-letnico delovanja, Društvo 4 x 4 in Klub kanalske mladine. Kot posameznica je priznanje KS prejela ravnateljica OŠ Kanal Milka Zimic za uspešno vodenje OŠ in zgledno sodelovanje šole s KS. KS je podelila tudi javno zahvalo mentorjem, ki brezplačno vodijo razne dejavnosti na OŠ in s svojim znanjem bogatijo naše najmlajše na delavnicah in krožkih.

 

Na prireditvi so s kulturnim programom sodelovali učenci OŠ in vrtca Kanal, pevka narodnih pesmi Marjetka Popovski in Učiteljski zbor OŠ Kanal.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kanal ob Soči!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Lokalni časopis Most
Številka: 51
Izšla: 16.03.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 27 28 29 30 1 2 3 4 5 6
27.06.2017
Danes ni dogodkov.
30.06.2017 | Ostalo
Malonogometni turnir 3+1
01.07.201 | Ostalo
Tržni dan
02.07.201 | Ostalo
Ribiški praznik
30.06.2017 | Ostalo
Malonogometni turnir 3+1
01.07.201 | Ostalo
Tržni dan
02.07.201 | Ostalo
Ribiški praznik

Bodite prvi pri oddaji mnenja.