Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 23.06.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo večinoma sončno, nastale bodo krajevne nevihte, ki bodo lahko tudi močnejše. Manj verjetne bodo na Primorskem. Pihal bo zahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 30 do 36 stopinj C.
18°C | 33°C
sobota, 24.06.2017
19°C | 34°C
nedelja, 25.06.2017
19°C | 32°C
ponedeljek, 26.06.2017
17°C | 33°C
torek, 27.06.2017
16°C | 32°C
Opozorila
Petek, 23.6.2017 ob 14h
Popoldne in zvečer so možne močnejše nevihte z nalivi in sunki vetra, ni izključen tudi pojav toče. Ob tem so možni porasti hudourniških voda.
18°C
33°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Dobrodelna modna revija pravi navdih pomladi


KULTURA, LOKALNE SKUPNOSTI, PROSTOVOLJSTVO

| |
08.06.2013      12:14
A A

Dobrodelna modna revija pravi navdih pomladi


V marcu je v večnamenski dvorani OŠ Kanalu potekala dobrodelna modna revija z naslovom Navdih pomladi. Revijo s spektaklom je organiziral Frizerski studio Žaklina iz Kanala.


Julija Ipavec v obleki "pomlad". Foto: arhiv Frizerski studio Žaklina
Julija Ipavec v obleki "pomlad". Foto: arhiv Frizerski studio Žaklina
Deli:

Dogodek prežet z lepoto in domišljijo, ob katerem so nastopajoči zaživeli v ustvarjalnih in mladostnih predstavitvah, je nedvomno vsakemu obiskovalcu pričaral pestro vzdušje in upravičil slogan: Navdih pomladi. 

 

Modna revija je bila dobrodelna. Pridobljena sredstva so organizatorji namenili šolskemu skladu OŠ Kanal. S tem denarjem bo šola omogočila učencem iz socialno šibkejših družin udeležbo v različnih šolskih aktivnostih. Skromna, a dobrodošla donacija šoli je kateremu od učencev omogočila tudi udeležbo šole v naravi.

 

Na modnem dogodku so se manekenke v dinamičnem sprehodu šestkrat predstavile različne dogodke v življenju, od poroke do valete in obhajila. Obleke, ličenje in pričeske so bile zasnovane na  različnih pop-kulturnih smernicah in modnimi referencah, ki so določene za posebne priložnosti. Poleg manekenk so se  po modni brvi sprehodili tudi otroci in osnovnošolci iz Kanala ter suvereno predstavljali oblačila modne kreatorke Martine Lavrenčič iz Ajdovščine, priznane šivilje, ki svoje kreacije ustvarja tako za najbolj svečane prireditve kot tudi za osebne praznike posameznikov. Že vrsto let šiva večerne obleke za lepotna tekmovanja, voditelje prireditev, televizijske napovedovalce in sodeluje na mnogih modnih revijah po vsej Sloveniji. Zelo posebna, izvirna in pomladno drzna je bila obleka „pomlad“, delo modne kreatorke Gabrijele Ipavec iz Ročinja.

 

Občudovali smo tudi pričeske in stile ličenja, ki so bili v tokrat bolj eksperimentalne narave. Za pričeske je poskrbela organizatorka prireditve Žaklina Karnel, za make – up Tanja Karnel, Kozmetični studio Ana iz Tolmina, za unikaten nakit pa Andreina Tinta. Na koncu prireditve so se obiskovalci posladkali z izvrstnim pecivom, ki sta ga dobrodelno spekli Rozi Rupnik  iz Levpe ter Slaščičarna Rafaelo iz Kanala.

 

Obiskovalce so zelo očarali tudi nastopajoči. Najprej so se predstavili V.I.P. Dance Company. Ponašajo se z visokimi uvrstitvami na državnih, evropskih in svetovnih prvenstvih, kakovostnimi trenerji, pa tudi z vrhunsko izvedbo plesnih in drugih animacijskih spektaklov. Pod njihovim okriljem deluje javnosti zelo znana skupina Go-Breakers.

 

Nato je odrska tla in občinstvo z veliko mero pozitivne energije in v stilu pravega performerja ogrel raper Tomaž Marc, z umetniškim imenom Tomos. Širšemu občinstvu je postal znan z nastopom v šovu Slovenija ima talent 2011, kjer se je predstavil z lastno skladbo V krogu. Njegov novi komad Ona noče, ki ga je tudi na prireditvi zapel oziroma odrepal, je združitev rapa s komercialno pop zvrstjo. Nastal je v sodelovanju treh glasbenikov. Tomos se je posvetil rimanemu besedilu, glas je posodil pevec skupine Neon Deni Kuk, producent DJ Max Sebastien pa je podkrepil skladbo s komercialnimi ritmi.

 

Na odru so zaplesale tudi mlade hiphoperke pod vodstvom Kristine Fabjan. Karateist Domen pa je ob glasbeni spremljavi izvedel Kato. Kata je namreč vadba, ki je lahko videti kot zapleten ples. 

 

Nastopajoči, obiskovalci in vsi ostali so bili razigrani in optimistični, s pozitivno, sončno energijo so pričarali posebno vzdušje, ki je obogatilo dogajanje v kanalski občini ter pokazalo, da si javnost želi še več takih dogodkov, predvsem če je njihov namen plemenit, kakor je bilo tudi v tem pirmeru.  reviji. 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kanal ob Soči!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Lokalni časopis Most
Številka: 51
Izšla: 16.03.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 23 24 25 26 27 28 29 30 1 2
23.06.2017 | Ostalo
Dvig prve slovenske trobojnice
24.06.201 | Turizem
3. POHOD TURISTIČNEGA DRUŠTVA KORADA DESKLE - ANHOVO NA KORADO
24.06.201 | Ostalo
Pohod na Korado
24.06.201 | Ostalo
Tržni dan
24.06.201 | Ostalo
Capkov memorial
24.06.2017 | Šport
14.CAPKOV MEMORIAL
24.06.2017 | Ostalo
Prihod muzejskega vlaka v Kanal
24.06.2017 | Ostalo
Kresni večer
24.06.2017 | Kultura
KRESNI VEČER
24.06.2017 | Ostalo
Otvoritev razstave "Avtor meseca"
26.06.2017 | Ostalo
Spominski obhod lokacij občine
30.06.2017 | Ostalo
Malonogometni turnir 3+1
01.07.201 | Ostalo
Tržni dan
02.07.201 | Ostalo
Ribiški praznik
23.06.2017 | Ostalo
Dvig prve slovenske trobojnice
24.06.201 | Turizem
3. POHOD TURISTIČNEGA DRUŠTVA KORADA DESKLE - ANHOVO NA KORADO
24.06.201 | Ostalo
Pohod na Korado
24.06.201 | Ostalo
Tržni dan
24.06.201 | Ostalo
Capkov memorial
Pokaži več
Skrij

Bodite prvi pri oddaji mnenja.