Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 22.10.2018

jasno
Danes bo v zahodni Sloveniji pretežno jasno. Drugod bo pretežno oblačno, popoldne se bo od severozahoda delno zjasnilo. Na Primorskem bo pihala zmerna burja, drugod severovzhodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 12 do 15, na Primorskem do 18 °C.
5°C | 18°C
torek, 21.10.2018
12°C | 17°C
sreda, 23.10.2018
6°C | 19°C
četrtek, 24.10.2018
8°C | 21°C
petek, 25.10.2018
6°C | 21°C
Opozorila
Ponedeljek, 22.10.2018 ob 8h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
18°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Dobrodelna modna revija pravi navdih pomladi


KULTURA, LOKALNE SKUPNOSTI, PROSTOVOLJSTVO

| |
08.06.2013      12:14
A A

Dobrodelna modna revija pravi navdih pomladi


V marcu je v večnamenski dvorani OŠ Kanalu potekala dobrodelna modna revija z naslovom Navdih pomladi. Revijo s spektaklom je organiziral Frizerski studio Žaklina iz Kanala.


Julija Ipavec v obleki "pomlad". Foto: arhiv Frizerski studio Žaklina
Julija Ipavec v obleki "pomlad". Foto: arhiv Frizerski studio Žaklina
Deli:

Dogodek prežet z lepoto in domišljijo, ob katerem so nastopajoči zaživeli v ustvarjalnih in mladostnih predstavitvah, je nedvomno vsakemu obiskovalcu pričaral pestro vzdušje in upravičil slogan: Navdih pomladi. 

 

Modna revija je bila dobrodelna. Pridobljena sredstva so organizatorji namenili šolskemu skladu OŠ Kanal. S tem denarjem bo šola omogočila učencem iz socialno šibkejših družin udeležbo v različnih šolskih aktivnostih. Skromna, a dobrodošla donacija šoli je kateremu od učencev omogočila tudi udeležbo šole v naravi.

 

Na modnem dogodku so se manekenke v dinamičnem sprehodu šestkrat predstavile različne dogodke v življenju, od poroke do valete in obhajila. Obleke, ličenje in pričeske so bile zasnovane na  različnih pop-kulturnih smernicah in modnimi referencah, ki so določene za posebne priložnosti. Poleg manekenk so se  po modni brvi sprehodili tudi otroci in osnovnošolci iz Kanala ter suvereno predstavljali oblačila modne kreatorke Martine Lavrenčič iz Ajdovščine, priznane šivilje, ki svoje kreacije ustvarja tako za najbolj svečane prireditve kot tudi za osebne praznike posameznikov. Že vrsto let šiva večerne obleke za lepotna tekmovanja, voditelje prireditev, televizijske napovedovalce in sodeluje na mnogih modnih revijah po vsej Sloveniji. Zelo posebna, izvirna in pomladno drzna je bila obleka „pomlad“, delo modne kreatorke Gabrijele Ipavec iz Ročinja.

 

Občudovali smo tudi pričeske in stile ličenja, ki so bili v tokrat bolj eksperimentalne narave. Za pričeske je poskrbela organizatorka prireditve Žaklina Karnel, za make – up Tanja Karnel, Kozmetični studio Ana iz Tolmina, za unikaten nakit pa Andreina Tinta. Na koncu prireditve so se obiskovalci posladkali z izvrstnim pecivom, ki sta ga dobrodelno spekli Rozi Rupnik  iz Levpe ter Slaščičarna Rafaelo iz Kanala.

 

Obiskovalce so zelo očarali tudi nastopajoči. Najprej so se predstavili V.I.P. Dance Company. Ponašajo se z visokimi uvrstitvami na državnih, evropskih in svetovnih prvenstvih, kakovostnimi trenerji, pa tudi z vrhunsko izvedbo plesnih in drugih animacijskih spektaklov. Pod njihovim okriljem deluje javnosti zelo znana skupina Go-Breakers.

 

Nato je odrska tla in občinstvo z veliko mero pozitivne energije in v stilu pravega performerja ogrel raper Tomaž Marc, z umetniškim imenom Tomos. Širšemu občinstvu je postal znan z nastopom v šovu Slovenija ima talent 2011, kjer se je predstavil z lastno skladbo V krogu. Njegov novi komad Ona noče, ki ga je tudi na prireditvi zapel oziroma odrepal, je združitev rapa s komercialno pop zvrstjo. Nastal je v sodelovanju treh glasbenikov. Tomos se je posvetil rimanemu besedilu, glas je posodil pevec skupine Neon Deni Kuk, producent DJ Max Sebastien pa je podkrepil skladbo s komercialnimi ritmi.

 

Na odru so zaplesale tudi mlade hiphoperke pod vodstvom Kristine Fabjan. Karateist Domen pa je ob glasbeni spremljavi izvedel Kato. Kata je namreč vadba, ki je lahko videti kot zapleten ples. 

 

Nastopajoči, obiskovalci in vsi ostali so bili razigrani in optimistični, s pozitivno, sončno energijo so pričarali posebno vzdušje, ki je obogatilo dogajanje v kanalski občini ter pokazalo, da si javnost želi še več takih dogodkov, predvsem če je njihov namen plemenit, kakor je bilo tudi v tem pirmeru.  reviji. 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kanal ob Soči!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Lokalni časopis Most
Številka: 56
Izšla: 30.06.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.