Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 19.11.2017

delno oblačno
Danes bo delno jasno s spremenljivo oblačnostjo, zjutraj in dopoldne bo po nižinah tudi nekaj megle ali nizke oblačnosti. Sredi dneva in popoldne bodo nastale posamezne kratkotrajne plohe. Zvečer bo ponekod zapihal severni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 5 do 8, na Primorskem do 13 °C.
2°C | 12°C
ponedeljek, 20.11.2017
-1°C | 13°C
torek, 21.11.2017
3°C | 12°C
sreda, 22.11.2017
5°C | 14°C
četrtek, 23.11.2017
6°C | 13°C
Opozorila
Nedelja, 19.11.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
2°C
12°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kronika

Nezaželeni obiskovalci na domu


KRONIKA, SOSED SOSEDU

| |
10.10.2011      7:30
A A

Nezaželeni obiskovalci na domu


Policisti Policijske postaje Nova Gorica ugotavljajo, da se povečuje prodaja predmetov na domu, ki jih ponujajo razni akviziterji in prodajalci. Med neznanci pa so tudi takšni, katerih edini cilj je, da vas ogoljufajo.


Interventna številka policije je 113, foto: Toni Dugorepec
Interventna številka policije je 113, foto: Toni Dugorepec
Deli:

Nepridipravi praviloma »delujejo« daleč od kraja svojega prebivališča in so običajno zelo urejeni, komunikativni in prijazni. Trudijo se, da na naredijo čim boljši vtis, tako, da jih posamezniki pogosto povabijo v stanovanje. To pa je začetek zgodbe, ki se lahko tudi slabo konča.

 

V zvezi s tem policisti Policijske postaje Nova Gorica opozarjajo tudi na določene zvijače, ki jih uporabljajo storilci takšnih kaznivih dejanj. Dobronamernost ljudi pogosto izkoriščajo z naslednjimi vprašanji: ali lahko dobim kozarec vode, ker moram vzeti tableto, lahko dobim kozarec vode, ker mi je slabo, noseča sem, ali lahko dobim kozarec vode, sosedov ni doma, ali imate svinčnik in papir, da jim pustim nujno sporočilo, ali lahko sporočilo za sosede napišem v vašem stanovanju, ker je na hodniku slaba razsvetljava, ali lahko od vas telefoniram, ker sem imel nesrečo, ali smem pri vas oddati darilo…. za sosede, ker jih ni doma, moj otrok mora nujno na stranišče, ali dovolite pri Vas, ali se me res ne spomnite, dovolite da vstopim in vam pojasnim ...

 

Nepridipravi pogosto že pri samem vstopu v stanovanje želijo dobiti zaupanje posameznikov. Njihov prvi cilj je, da od ljudi slišijo: »Izvolite, kar vstopite!«, drugi cilj pa, da ljudi okradejo ali na drugačen način ogoljufajo, kar še lažje storijo, če ste v stanovanju sami.

 

Da bi zmanjšali število žrtev kaznivih dejanj na domovih policija svetuje: vgraditev kukala na vhodna vrata, namestitev varnostne verižice ali dodatne ključavnice in domofona; odpiranje vrat le ob zataknjeni varnostni verižici; da pred odpiranjem vrat pogledate skozi okno, kdo je »obiskovalec«; da bo razsvetljava pred vhodnimi vrati ustrezna in brezhibna; da ne nasedate pretirani prijaznosti; če se predstavijo kot uradne osebe, denimo kot policisti, svetovalci zdravstvenega ali pokojninskega zavarovanja ali serviserji, obrtniki, oskrbniki premoženja in podobno, zahtevajte ustrezen identifikacijski dokument in pojasnilo o namenu njihovega prihoda; v stanovanje spustite samo serviserje, obrtnike, itd., ki ste jih sami naročili; da se dogovorite za kasnejši obisk, do takrat pa si zagotovite navzočnost vsaj še ene zanesljive osebe; ponudite se, da sami telefonirate in pokličete pomoč, če to želi »obiskovalec«; vsiljivim osebam, ki hitro lahko postanejo nesramne ali celo nasilne, se odločno uprite, glasno govorite, da pritegnete pozornost sosedov, in po potrebi pokličite pomoč (kadar koli tudi policijo na telefon št. 113); na vhodu v stanovanje ne sklepajte nobenih »ugodnih« ponudb; zapomnite si znamko vozila, registrsko številko, barvo vozila, s katerim je prišel »obiskovalec«.

 

V primeru, da je posameznik oškodovan, naj nemudoma pokliče na interventno številko Policije: 113 ali anonimni telefon Policije 080 1200 ali na Policijsko postajo Nova Gorica.

 

Delo vodje policijskega okoliša na območju občine Kanal opravlja Marjan Pirc, policist Policijske postaje Nova Gorica, ki je dosegljiv preko dežurnega policista Policijske postaje Nova Gorica ali na e-mail: marjan.pirc@policija.si

Naslov: Policijska postaja Nova Gorica, Sedejeva ulica 11, 5000 Nova Gorica : (05) 303 44 00

 

Več informacij o delu policije vključno s preventivnimi vsebinami je dostopnih tudi na spletnih straneh policije. 

 

Avtor teksta: vodja policijskega okoliša Marjan Pirc, policist PP Nova Gorica
Povezave:www.policija.si
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kanal ob Soči!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Lokalni časopis Most
Številka: 53
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
November 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
19.11.2017
Danes ni dogodkov.
23.11.2017 | Ostalo
Razstava "Avtor meseca"
25.11.201 | Ostalo
Tržni dan
25.11.2017 | Ostalo
Spominska slovesnost
25.11.2017 | Ostalo
2. Štokolofest
25.11.2017 | Ostalo
Revija pevskih zborov in vokalne skupine
25.11.2017 | Ostalo
Praznovanje KS in revijo pevskih zborov
26.11.201 | Ostalo
Izlet v neznano
26.11.2017 | Ostalo
Zimski abonma - 2. predstava
28.11.201 | Ostalo
Izdelovanje novoletne dekoracije
28.11.2017 | Ostalo
Izdelovanje adventnih venčkov
21.11.201 | Ostalo
Praznično zavezovanje šalov
21.11.2017 | Tečaji in delavnice
Postanite dobri prodajalci in uporabljajte učinkovite prodajne tehnike
22.11.2017 | Ostalo
Dogodek ob dnevu kulturne dediščine
23.11.2017 | Ostalo
Razstava "Avtor meseca"
25.11.201 | Ostalo
Tržni dan

Bodite prvi pri oddaji mnenja.