Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 25.06.2017

oblačno
Danes bo spremenljivo do pretežno oblačno. Krajevne padavine, predvsem plohe in nevihte, se bodo od zahoda razširile na vso Slovenijo ter ponehale v večernem ali nočnem času. Nekatere nevihte bodo spremljali močnejši nalivi, sunki vetra, krajevno bo možna toča. Najvišje dnevne temperature bodo od 23 do 30, v Beli krajini in Posavju ob jugozahodnem vetru še do 33 stopinj C.
21°C | 30°C
ponedeljek, 26.06.2017
15°C | 31°C
torek, 27.06.2017
17°C | 32°C
sreda, 28.06.2017
18°C | 31°C
četrtek, 29.06.2017
18°C | 27°C
Opozorila
Nedelja, 25.6.2017 ob 8h
Danes bodo ob prehodu vremenske fronte nevihte z močnejšimi nalivi, sunki vetra, krajevno bo možna toča.
21°C
30°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

22. pohod po stopinjah Valentina Staniča


OSTALO

| |
06.04.2015      21:45
A A

22. pohod po stopinjah Valentina Staniča


Planinsko društvo Valentin Stanič Kanal je 28. marca 2015 organiziralo že 22. spominski pohod v čast Valentinu Staniču, duhovniku, prosvetitelju, humanistu in predhodniku alpinizma v Evropi.


(foto: Simon Prinčič)
(foto: Simon Prinčič)
Deli:

V cerkvi sv. Genderce na Koradi je bila ob 11.30 maša posvečena Valentinu Staniču.

Pohod je tradicionalen s tremi različicami. Glavni pohod poteka iz Solkana preko Sabotina do Vrhovelj v Brdih in preko Korade v Kanal. Krajša različica pohoda pa vodi iz Solkana do Vrhovelj ali od Vrhovelj do Kanala. Večina pohodnikov prehodi daljšo različico pohoda.

Na predvečer pohoda sta bili v Gotski hiši odprti dve razstavi na planinsko tematiko, in sicer razstava »Na skrajnem ogranku« in razstava o velikem alpinistu Alešu Kunaverju, ki se ju je poleg domačinov udeležilo veliko obiskovalcev od Bovca do Ajdovščine.

Z našimi planinskimi prijatelji smo zrli v oblačno nebo in upali, da se bo uresničila vremenska napoved, ki je obljubljala razjasnitve. Prebudili smo se v mrzlo, a jasno jutro, z modrim nebom brez oblačka, ki se je nadaljevalo v čudovit pomladni dan. Narava je bila kot umita, vidljivost odlična, razgledi pa čudoviti: do Snežnika in Učke, Jadranskega morja, na zahodu preko Furlanske nižine do Karnijskih Alp in Dolomitov, proti severu pa Julijci z našim očakom in celo Kamniške Alpe.

Pohodniki so prišli iz cele Slovenije in tudi Italije, saj je pohod poznan po Sloveniji in zamejstvu. Tudi letos je bil organiziran posebni avtobusni prevoz na več relacijah. Razveseljivo je dejstvo, da se pohoda udeležuje vedno večje število organiziranih skupin. Udeležili so se ga tudi učenci Osnovne šole Kanal.

 

Pohod se je zaključil na Kontradi s kulturnim programom, podelitvijo značk, priznanj in nagrad. V prijetnem vzdušju, prijateljskem klepetu in ob zvokih harmonike je čas do odhoda posebnega avtobusa in vlaka prehitro minil in treba je bilo domov. Pohodniki so se zahvaljevali za gostoljubje, dobro organizacijo in čudovito vreme. Obljubili smo, da bo prihodnje leto enako, saj lepše kot je bilo letos, skoraj ne more biti.

 

Organizatorji pohoda se zahvaljujemo vsem, ki so kakorkoli pomagali, da je prireditev uspela, zlasti pa županu in Občini Kanal ob Soči.

 

Napisala: Marija Marinič, odsek za informiranje
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI PLANINSKO DRUŠTVO VALENTIN STANIČ? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


PLANINSKO DRUŠTVO VALENTIN STANIČ
PLANINSKO DRUŠTVO VALENTIN STANIČ
GRADNIKOVA ULICA 003
Tel:
Lokalni časopis Most
Številka: 51
Izšla: 16.03.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 25 26 27 28 29 30 1 2 3 4
25.06.2017
Danes ni dogodkov.
26.06.2017 | Ostalo
Spominski obhod lokacij občine
30.06.2017 | Ostalo
Malonogometni turnir 3+1
01.07.201 | Ostalo
Tržni dan
02.07.201 | Ostalo
Ribiški praznik
26.06.2017 | Ostalo
Spominski obhod lokacij občine
30.06.2017 | Ostalo
Malonogometni turnir 3+1
01.07.201 | Ostalo
Tržni dan
02.07.201 | Ostalo
Ribiški praznik

Bodite prvi pri oddaji mnenja.