22°C
5°C

Jeseniški judoisti na tekmovanju v Celju

42. NOVOLETNI JUDO TURNIR

Judo klub IVO REYA iz Celja je organiziral mednarodni turnir v judu na katerem je nastopilo preko 240 judoistov iz Italije, Avstrije, Hrvaške, BiH in Slovenije.
Judo sekcija Partizan Jesenice je imela na tekmovanju predstavnike v U14 starejši dečki in U12 mlajši dečki/deklice

U14
Jan Krištof HUBER je tekmoval v kategoriji U14 do 66 kg v kateri je bilo devet judoistov.

V prvi borbi je premagal KELC Davida iz GORIŠNICE, v nadaljevanju je v polfinalu premagal JAKOPIČ ŽOLGAR Tita Z'DEŽELE SANKAKU, v finalu mu je nasproti stal JELENKO Nace iz VELENJA. Jan Krištof HUBER je odlično začel borbo, jo tudi suvereno zaključil in tako osvojil prvo mesto v kategoriji do 66 kg.

U12
V starostni skupini so nastopili štirje judoisti in dosegli naslednje uvrstitve:

Hana MEDIĆ v kategoriji do 40kg in Žan Luka BRESTOVAC v kategoriji do 50kg sta osvojila 3. mesto.
Urban ČRV je v kategoriji do 42kg osvojil 7. mesto.
Jaka VIDMAR pa je v kategoriji do 46kg borbe zaključil v predtekmovanju in ostal brez uvrstitve.

(vir: zsport-jesenice.si)