Logo MojaObčina.si
JUTRI
6°C
-3°C
ČET.
5°C
-1°C
Oceni objavo

PREDSTAVITEV GORSKE REŠEVALNE SLUŽBE JESENICE NA JESENIŠKIH OSNOVNIH ŠOLAH

V sklopu projekta Turizmu pomaga lastna glava, smo na Razvojni agenciji Zgornje Gorenjske za osnovne šole organizirali predstavitev Gorske reševalne službe Jesenice. Gorski reševalci Miha, Gaber, Anže in Andrej so predstavitev izvedli na OŠ Toneta Čufarja, OŠ Prežihovega Voranca in na OŠ Koroška Bela.

Fantje so otrokom predstavili svojo delovno opremo za zimsko in letno reševanje v gorah in na težko dostopnih terenih. Otroci so se preizkusili v iskanju z lavinsko žolno in se podučili o pravilnem  ravnanju v primeru snežnega plazu. Učenci so si opremo ogledali in jo preizkusili.  

Predstavil se je tudi diplomirani zdravstvenik iz Gorske reševalne službe Jesenice, ki je učencem pokazal kaj vse nosi v svojem velikem in težkem nahrbtniku in kako zgleda njegovo delo. Reševalci so prikazali tudi  namestitev poškodovanca v t.i. zajemalna nosila.

Vodnik gorskega reševalnega psa Gaber pa je predstavil delo psičke Stelle, katero so lahko na koncu učenci tudi pobožali.Oglejte si tudi