Logo MojaObčina.si

Jesenice

JUTRI
26°C
9°C
PON.
23°C
13°C
156

Nova razdelilna kuhinja za 120 otrok

Vrtec Jesenice je danes uradno odprl novo razdelilno kuhinjo v enoti Angelce Ocepek na Cesti Cirila Tavčarja 3/a. Razdelilna kuhinja bo služila za pripravo obrokov 120 otrokom iz te enote.

Ravnateljica Vrtca Jesenice Vanja Kramar in župan občine Jesenice Blaž Račič sta danes dopoldne v družbi otrok iz skupine "miške" in njihovih vzgojiteljic uradno odprla novo razdelilno kuhinjo v enoti Angelce Ocepek na Cesti Cirila Tavčarja 3/a. Dosedanji prostori kuhinje, dotrajani in premajhni, niso več služili svojemu namenu in hkrati niso več dosegali potrebnih normativov in minimalnih tehničnih pogojev za prostor in opremo vrtca, zato se je v poletnih mesecih začela ureditev nove razdelilne kuhinje, ki bo služila pripravi obrokov za 120 otrok, ki so trenutno vključeni v to enoto. Prostor, ki je sicer nekoč že imel funkcijo kuhinje, pred samo ureditvijo pa je bila v njem pisarna, so izvajalci delno pregradili in na ta način zagotovili prostor za potrebe priročne shrambe, odstranili obstoječe tlake, vgradili nove plošče mikroarmiranega estrih betona s toplotno izolacijo ter položili talno in stensko keramiko. Za potrebe transporta hrane so dobavili in montirali novo tovorno dvigalo, hkrati pa dobavili tudi novo kuhinjsko opremo iz inox jekla. Ravnateljica Vrtca Jesenice Vanja Kramar se je v govoru zahvalila Občini Jesenice za podporo in pomoč, trak pa je uradno prerezal župan občine Jesenice Blaž Račič v družbi dveh "mišk". Investicija je stala dobrih 100 tisočakov, od katerih je veliko večino financiral Vrtec Jesenice sam, nekaj tisočakov pa je dodala tudi Občina Jesenice.

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi