Logo MojaObčina.si

Ivančna Gorica

DANES
25°C
18°C
JUTRI
28°C
19°C
Deli
1601

Vabljeni na posvet o prilagoditvah stanovanj in hiš za varno starost

Svet župana za starosti prijazno občino in Inštitut Antona Trstenjaka vabita na posvet o prilagoditvah stanovanj in hiš za varno starost v okviru mreže starosti prijaznih mest in občin. Posvet bo potekal v četrtek, 21. marca 2019, ob 10. uri, v sejni sobi občine Ivančna Gorica.
Evropske države, mesta in občine zadnja leta intenzivno spodbujajo starejše k pripravam na varno in samostojno staranje v domačem okolju. Prilagoditev bivalnih prostorov - stanovanj in hiš - ter javnega okolja je dokazano ena najbolj uspešnih oblik preventive. Na posvetu boste izvedeli kako se da že z manjšimi in ne nujno dragimi posegi ter pripomočki in z ustreznimi prilagoditvami bistveno prispevati k varnem staranju doma.

Zato bomo skupaj z Inštitutom Antona Trstenjaka za gerontologijo in medgeneracijsko sožitje ter predstavniki občine izvedli posvet na to temo.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi