Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 25.11.2017

oblačno
Danes bo oblačno, le na severovzhodu bo sprva še malo jasnine. Zjutraj bo v zahodnih krajih pričelo deževati. Ob morju bo popoldne zapihal jugo, drugod se bo nekoliko okrepil južni do jugozahodni veter. Popoldne se bo dež na zahodu krepil in širil proti osrednjim krajem, v noči na nedeljo pa zajel vso Slovenijo. Predvsem na Primorskem bodo tudi posamezne nevihte. Najvišje dnevne temperature bodo na severozahodu okoli 7, drugod od 10 do 16 °C.
6°C | 13°C
nedelja, 26.11.2017
3°C | 5°C
ponedeljek, 27.11.2017
-3°C | 5°C
torek, 28.11.2017
-4°C | 6°C
sreda, 29.11.2017
0°C | 4°C
Opozorila
Sobota, 25.11.2017 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
13°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

V soboto jesenski Dan kolesarjenja po Srcu ......


ŠPORT, TURIZEM, OBVESTILA

| |
18.09.2013      6:53
A A

V soboto jesenski Dan kolesarjenja po Srcu Slovenijefoto: www.srce-slovenije.si
foto: www.srce-slovenije.si
Deli:

Na pragu Ljubljane, v Srcu Slovenije, bo v soboto, 21septembra 2013,potekala rekreativna prireditev jesenski Dan kolesarjenja po Srcu Slovenije.Kolesarski izleti bodo potekali po štirih krožnih trasah različnih težavnostnih stopenj, s startom in zaključkom v Dolskem. Poti so prilagojene za družinske, gorske, treking in cestne kolesarje. Kolesarjenja se bodo udeležili tudipetdesetletniki, ki letos praznujejo v okviru projekta Abrahamov ključ Srca Slovenije in v svojo družbo vabijo tudi druge abrahame iz vse Slovenije.Registracija udeležencev bo ob 8.30 dalje pred podružnično šolo v Dolskem. Kolesarjenje se bo zaključilo do 15.30 ure s skupnim druženjem na prireditviJesenski sejem v Dolskem.

 

Trasa za cestno kolesarjenje (start ob 9. uri):

Dolsko – Litija – Šmartno pri Litiji – Bogenšperk – Radohova vas – Ivančna Gorica – Muljava – Krka (reka oz. izvir) – Žužemberk – Bič – Radohova vas – Ježce – Velika Kostrevnica - Šmartno pri Litiji – Malo Trebeljevo – Besnica – Dolsko (130 km, 6,5 ur)

 

Trasa za treking kolesarjenje (start ob 11.30):

Dolsko – Laze – Jevnica – Kresnice – Litija – Zavrstnik – Gozd Reka – Malo Trebeljevo – Besnica – Podgrad – Laze – Dolsko (50 km, 4 ure)

 

Trasa za gorsko kolesarjenje (start ob 13. uri):

Dolsko – Jevnica – Mala Štanga – Tuji Grm – Janče – Laze – Dolsko (22 km, 2 uri)

 

Trasa za družinsko kolesarjenje (start ob 14.30):

Dolsko – Kleče – Dol pri Ljubljani – Videm (krožna vožnja mimo OŠ Dol in Juba) – Zaboršt –  Zajelše – Podgora – Petelinje – Kamnica – Dolsko (8 km, 1 uro)

 

Startnina za udeležence znaša 12 EUR, za otroke pa 7 EUR. V startnino je vključen topel obrok na cilju na Jesenskem sejmu in domača kolesarska malica zadruge Jarina, ki jo sestavlja podeželska energijska tablica P.E.T., jabolko in živa voda iz Zdravilnega gaja Tunjice. Vsak udeleženec bo ob prijavi prejel tudikolesarski vodič »S kolesi po Srcu Slovenije« z natančnim zemljevidom z vrisanimi 32 kolesarskimi potmi in znamenitostmi, ki ga je izdal Razvojni center Srca Slovenije. Na prireditvi bodo podeljene tudi praktične nagrade tistim, ki bodo v okviru poletne kolesarske akcije prekolesarili vsaj eno od treh izbranih kolesarskih tur po Srcu Slovenije.

 

Organizator prireditve je Razvojni center Srca Slovenije s partnerji. Medijski partner prireditve je revija Bicikel. Več informacij o kolesarjenju po Srcu Slovenije na www.srce-slovenije.si.

 

Več informacij:

Ana Savšek, Razvojni center Srca Slovenije, d. o. o.

Kidričeva 1, 1270 Litija

E-pošta: ana.savsek@razvoj.si, telefon: 01 8962 710, 051 312 310
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ivančna Gorica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!