Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 19.11.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo precej jasno, po nekaterih nižinah bo megla ali nizka oblačnost. Najnižje jutranje temperature bodo od -3 do 2, v alpskih dolinah do -7, ob morju okoli 5 °C.
2°C | 5°C
ponedeljek, 20.11.2017
-1°C | 8°C
torek, 21.11.2017
1°C | 11°C
sreda, 22.11.2017
6°C | 13°C
četrtek, 23.11.2017
6°C | 14°C
Opozorila
Sobota, 18.11.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
2°C
5°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Dan kolesarjenja po Srcu Slovenije


ŠPORT, OBČINSKE, LOKALNE SKUPNOSTI, OBVESTILA

| |
22.05.2013      10:51
A A

Dan kolesarjenja po Srcu SlovenijeDeli:

 

Na pragu Ljubljane, v Srcu Slovenije, bo v soboto, 15. junija 2013 (datum je bil zaradi vremana prestavljen), prvič potekala rekreativna prireditev Dan kolesarjenja po Srcu Slovenije. Kolesarjenje bo potekalo po treh trasah, prilagojenih za družinsko, cestno in gorsko kolesarjenje. Registracija udeležencev bo ob 9. uri pri Tenis klubu AS v Litiji. Kolesarjenje se bo zaključilo z golažijado v Cerovici s prijetnim druženjem in podelitvijo nagrad za najstarejšega in najmlajšega udeleženca ter najštevilčnejšo družino. S tem se bo pričela kolesarska sezona, ki bo z zbiranjem nalepk na kolesarskih točkah pri turističnih ponudnikih po Srcu Slovenije po območju potekala do septembra z zaključkom akcije na prireditvi v Dolskem na Jesenskem sejmu.

 

V soboto bodo kolesarji ob poti uživali v naravnih lepotah in spoznavali zaklade kulturne dediščine Srca Slovenije. Cestne kolesarje bo pot vodila mimo gradu Bogenšperk in Šentruperta, kjer v juniju vrata odpira Dežela kozolcevprvi muzej na prostem s kozolci na svetu, ki že zdaj privablja mnogo obiskovalcev. Družinsko kolesarjenje bo obarvano ustvarjalno z delavnico z lesom in igrami za otroke. Gorski kolesarji se bodo povzpeli do Geometričnega središča Slovenije GEOSS in uživali ob razgledih v okolju prazgodovinskih Vač.

 

Startnina za udeležence znaša 12 EUR, za otroke pa 7 EUR. V startnino je vključen topel obrok v gostilni Pustov mlin v Cerovici in domača kolesarska malica zadruge Jarina, ki jo sestavlja podeželska energijska tablica P.E.T., jabolko in živa voda iz Zdravilnega gaja Tunjice. Cestni kolesarji bodo obiskali Deželo kozolcev, družinski kolesarji si bodo ogledali Center za zunanjo ureditev, gorski kolesarji pa bodo v sklopu startnine prejeli bon za popust v Pustolovskem parku GEOSS. Vsak udeleženec bo ob prijavi prejel tudi kolesarski vodič »S kolesi po Srcu Slovenije« z natančnim zemljevidom z vrisanimi 32 kolesarskimi potmi in znamenitostmi, ki ga je izdal Razvojni center Srca Slovenije.

 

Kolesarske poti potekajo na območju med Kamniškimi Alpami in dolenjskim gričevjem, skozi občine Dol pri Ljubljani, Ivančna Gorica, Kamnik, Litija, Lukovica, Mengeš, Šentrupert in Šmartno pri Litiji, sem in tja pa se priključijo tudi na druge kolesarske poti v sosednjih občinah. Za poletne izlete je na voljo 1.448 kilometrov skupne dolžine poti za kar 91 ur kolesarjenja. Poti so razdeljene po tipih, in sicer na treking, družinske, cestne in gorske trase, zato lahko vsak kolesar poišče sebi primerno pot. Za treking kolesarje so trase speljane po stranskih poteh in ob zanimivih točkah, pri čemer so izpostavljeni odseki, ki so primerni za družine. Cestne poti potekajo zgolj po asfaltnih cestah ter so daljše in zahtevnejše, za gorske kolesarje pa smo pripravili zelo razgibane možnosti po utrjenih gozdnih poteh, kolovozih, makadamskih cestah z vzponi različnih težavnosti. Uporabniki lahko s pomočjo QR povezav na svoje mobilne telefone prenesejo GPS koordinate posameznih kolesarskih tras.

 

Program za Dan kolesarjenja po Srcu Slovenije:

9.00  Registracija kolesarjev, Tenis klub AS, Litija

9.30  Pozdravni nagovor kolesarjem in odprtje igrišča, prilagojenega invalidom

9.40  Start cestnih kolesarjev

9.50  Start gorskih kolesarjev

10.00  Start družinskih kolesarjevod

14.30  Prihod kolesarjev na cilj v Pustov mlin v Cerovico in druženje

 

Organizator prireditve je Razvojni center Srca Slovenije s partnerji. Medijski partner prireditve je revija Bicikel. Več informacij o kolesarjenju po Srcu Slovenije na www.srce-slovenije.si.

 

Več informacij:

Ana Savšek, Razvojni center Srca Slovenije, d. o. o.

Kidričeva 1, 1270 Litija

E-pošta: ana.savsek@razvoj.si, telefon: 01 8962 710, 051 312 310
Povezave:www.razvoj.si/
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ivančna Gorica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!